reklam
reklam

Yayla’da bayram günü

reklam
06 Haziran 2019 1.162 views 0
reklam

Bugün Cide’nin şirin köylerinden Yayla Köyünde, Ramazan Bayramı coşkuyla kutlanıldı.

Güren bölgesinde yer alan ve bölgenin merkezi konumunda olan Yayla Köyü (Cuma Yanı’nda) Ramazan Bayramı yoğun katılım içerisinde coşku ile kutlanıldı. Köy Derneği ve Muhtarlığın organizesinde tertiplenen bayram şenliğinde Yayla köyü sakinleri ve katılım sağlayan misafirler hep birlikte güzel bir gün geçirdiler. Eski ananeleri (âdetleri) günümüze taşımayı başaran köy sakinleri, gelen misafirlerle ilgilenmek için adeta birbiriyle yarıştılar. Evlerde köy sakinleri tarafından pişirilen yöresel yemeklerde bayrama katılan herkes tarafından çok sevildi.

Cide ilçe merkezi ve çevre köylerden bir çok kişinin katıldığı Yayla bayramına, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ve yönetimi, AK Parti Cide İlçe Başkanı Mustafa Aygen ve yönetimi, AK Parti Cide İl Encümen Üyesi Mehmet Arif Özdemir, Cide Belediyesi Meclis Üyesi Güner Durası, Cide Derneklerinin bazı başkan ve yöneticileri ile bölge muhtarları da yerini aldı.

“Bölge halkının tek isteği yol”

Bayrama gelenler ve bölgenin daimi sakinlerinin tek isteği ise Güren Bölgesinin bir çok noktasında olduğu gibi Yayla köyünün de yaşadığı kötü yolların düzeltilme isteği oldu. Bayrama katılım sağlayan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ise bölgede yol çalışmalarının ‘sıcak asfalt’ olarak başladığını, bu yıl içerisinde Güren Bölgesine 2 KM’lik yolun yapılacağını, tamamının ise bir kaç yıl içerisinde bitirileceğini ifade etti.

reklam
BENZER KONULAR
reklam
reklam