reklam
reklam

12’ci kez kan bağışında bulunan Çalışkan’a madalya verildi

reklam
29 Haziran 2019 744 views 0
reklam

Bugün Kastamonu’dan Cide’ye gelen Kızılay Kan Tırı, bağış almaya başladı. Kapalı Pazaryeri’nin yan tarafına konuşlanan ekipler gün boyu kan bağışı aldı. Kızılay ekiplerinin her gelişinde aksatmadan kan bağışında bulunan ve bugün 12. kez bağışta bulunan Cide İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan’a ekipler tarafından duyarlılığı için ödül verildi.

Kızılay ekipleri tarafından kan bağışı alındıktan sonra hoş bir sürprizle karşılaşan Cide İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan, bronz madalya ile ödüllendirildi.

Aldığı ödül sonrası açıklamada bulunan Davut Çalışkan, kan bağışının önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “Bugün İlçemizde Pazar yerinde hizmet veren Kızılay Kan Merkezi Tırı’nda 12. kez kan bağışında bulundum. Her Türk vatandaşını Türk Kızılay’ına kan vermeye davet ediyorum. Sağlıklı olan her bireyin kan vermesi vatandaşlık/insanlık borcudur. 
Ayrıca vücut sağlığımıza kan vermenin olumlu etkilerini yetkililer şöyle açıklıyor; Verilen kanın yerine, anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur. Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur. Kan bulunmazsa ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının, size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Kan bağışı çok insancıl ve onurlu bir davranıştır.
Bu arada 12 ünite kan bağışım nedeni ile tarafıma Doktor Ahmet San tarafından bronz madalya ve beratı verildi. Tüm hemşerilerimizi/eğitim çalışanlarını yarın Pazar yerinde bulunan Kastamonu Türk Kızılay Tırına kan vermeye davet ediyorum”
dedi.

Kızılay Kan Tırı, yarın akşama kadar aynı yerde bağış almaya devam edecek

reklam
BENZER KONULAR
reklam
reklam