reklam
reklam

Cide İGM Üyesinden, Rıfat Ilgaz Müze Evine Tepki!

reklam
14 Temmuz 2019 1.594 views 0
reklam

AK Parti Cide İl Genel Meclis Üyesi tarafından Pazar günü dolayısı ile kapalı olan Rıfat Ilgaz’ın müzeleşen evine tepki gösterildi.

AK Parti Cide İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Arif Özdemir, Pazar günü dolayısı ile kapalı olan Rıfat Ilgaz Kültür ve Sanat Evinin kapalı tutulmasına ve gelen misafirlerin evin içini gezememesine tepki gösterildi.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklamada bulunan Mehmet Arif Özdemir şu sözleri kaydetti:

“BAL BAL BAL Demekle ağız tatlanmadığı gibi, TURİZM TURİZM TURİZM demeklede Turizm olmaz. Bugün öğleden sonra onlarca kişi RIFAT ILGAZ evinin kapalı olmasından dolayı sadece dışarıdan fotoğraf çekip, içini göremeden ayrılmak zorunda kaldılar. Cide’nin en önemli turizm değerlerinden biri olan bu mekanın, festival ertesinde, üstelik bir pazar günü kapalı olması kabul edilemez. Elbetteki çalışanlar için hafta sonu tatili bir haktır, ancak ya dönüşümlü olarak yada oradaki görevliye başka bir gün izin verilerek çözüm üretilebilir. Bu tür yerler hafta sonu mutlaka açık olur, pazartesi veya hafta arası bir gün kapalı olabilir ve hangi günler açık olduğu, saatleri mekanın kapısı veya görülür yerindeki bir yazıyla belirtilir. İlgilileri bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyorum.”

reklam
BENZER KONULAR
reklam
reklam