Cide'de Öğretmenler Günü Çeşitli Etkinlikler ile Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Çeşitli Etkinlikler ile Kutlandı
Bu haber 2014-11-25 10:45:40 eklenmiş ve 1676 kez görüntülenmiştir.

Cide Rehber- Cide'de 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Önce Çelenk Sunma Merasimi daha sonra Salon Proğramı etkinliği, Koro etkinliği ve akşam da öğretmenler günü yemeği yapıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları saat 10:00’da Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenginin konması ile başlandı. Çelenk sunma törenine Garnizon Komutanı Fatih TÜRKMEN ve Belediye Başkanı Nejdet DEMİR, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, emekli öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Çelenginin Atatürk Anıtına konması ile son buldu.

“Rıfat Ilgaz Çok Amaçlı Salonunda yapılan 24 Kasım Kutlama programı”

Halk Eğitim Merkezi Rıfat Ilgaz Çok Amaçlı Salonunda Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulu Yönetici ve öğretmenlerinin koordinesinde yapılan salon programı saat 10:30’da başladı. Öğretmenler adına konuşma, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın mesajının okunması, İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut ÇALIŞKAN’ın konuşması, şiirlerin okunması, çocuk korosu, slayt gösterisi, orotorya, yemin merasimi ile program tamamlandı. Programda Müzik Öğretmeni Kıvılcım Topaçlıoğlu Demirkan çaldığı “Kanun” eşliğinde öğrenciler şarkılar söylediler.
 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut ÇALIŞKAN konuşmasında “Öğretmenlik mesleği tarihin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliklere sevketmek üzerine güneş doğan her şeyden hayırlıdır. Sözü ircaa ettiğimiz ne kadar yüze bir amaca hizmet ettiğini göstermesi bakımından önemlidir. Öğretmenlerde dünyanın neresinde olursa olsun iyi hasletlerin öncüleri toplumların önderleri olmuşlardır. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine Ülkemizi ancak Atatürk’ün ifadesi ile Aklı hür vicdanı hür irfanı hür nesiller vasıtası ile çıkarabiliriz. Bu nesilleri sizler yetiştireceksiniz” dedi.
 

Programa İlçe Kaymakamı Fatih DEMİR, Garnizon Komutanı Fatih TÜRKMEN, Belediye Başkanı Nejdet DEMİR ile daire amirleri ve Cideliler katıldı.

 
Son yıllarda Cide’de yapılan salon programlarının en güzeli sergilendi. İzleyenlerden program takdir gördü.“Öğretmenler günü nedeni ile hazırlanan koro programını sundu”

Akşam saat 17:30’da ise öğretmen ve halktan oluşan koro Cide Halk Eğitim Merkezi salonunda konser verdi. Solo çalışmalarının da yer aldığı konser büyük ilgi gördü. Salon tıklım tıklım doldu. Müzik Öğretmeni Turgay TURAN yönetimindeki koro programı 1 saat sürdü. 24 Kasım akşamı programı izleyenler özel bir akşam geçirdiler. Hareketli ezgilere izleyenler de katıldı. Peşpeşe söylenen şarkı ve türküler ile izleyenler çoştular.
 
“Uygulama otelinde öğretmenler günü yemeği”

Akşam saat 19:30’da ise Cide Bayram Yusuf Aslan Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama otelinde öğretmenler günü nedeni ile yemekli/müzikli eğlence programı düzenlendi. Cide’de görev yapan öğretmenler programa katıldılar. İki yüze yakın misafir yemekte yer aldı. Müzik Öğretmeni Turgay TURAN, Kemaneci İsmail, Oğuz ERSİN, Şenpazar Harmangeriş Müzik Öğretmeni Figen YILDIZAY çaldıkları enstrumanlar ve söyledikleri ezgiler ile geceye renk kattılar. Ayrıca ilerleyen saatlerde öğretmenler müzik eşliğinde eğlenme fırsatı buldular.www.ciderehber.com
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu