Amasra ve Çakraz tünellerinin açılış tarihi

Milletvekili Tunç, Ulaştırma Bakanı Elvan’ın Amasra Ve Çakraz tünellerinin açılışı için 24 Aralık’ta Bartın’a geleceğini açıkladı
Bu haber 2014-12-22 21:40:46 eklenmiş ve 2515 kez görüntülenmiştir.

Ak Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın Amasra ve Çakraz Tünellerinin açılışlarını gerçekleştirmek için 24 Aralık Çarşamba Günü Bartın’a geleceğini belirtti.

Milletvekili Tunç, 2012 yılının Mayıs ayında inşaatına başlanan Amasra-Bartın arasında inşa edilen 1100 metre uzunluğundaki Amasra Tünelinin ve Bartın-Kurucaşile yolundaki 5 Tünelden biri olan ve inşaat çalışmaları tamamlanan Çakraz-Avara arasındaki 968 metre uzunluğundaki Çakraz Tünelinin Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın katılımı ile yapılacak törenle 24 Aralık Çarşamba günü ulaşıma açılacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, Amasra tünelinin açılması ile birlikte, Bartın-Amasra arasındaki ulaşımın 30 dakika süren virajlı yollar yerine, 5 dakikada daha güvenli ve kısa mesafede gerçekleştirileceğini belirterek, tünel ve bağlantı yollarının Amasra'nın ve Bartın'ın turizm potansiyeline de büyük bir katkı sağlayacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, 2010 yılında programa aldıkları Çakraz-Kurucaşile yolunun 2011 yılında proje çalışmalarının tamamlanarak yapım ihalesini gerçekleştirdiklerini ve ardından da yol yapım çalışmalarını başlattıklarını ve şu anda çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyerek, 54 km. uzunluğundaki Bartın-Kurucaşile yolunun Çakraz'a kadar olan 25 km.lik bölümünü bölünmüş yol olarak hizmete açtıklarını belirtti. 5 adet tünel, 2 adet viyadük ve 10 adet köprü inşaatının yer aldığı projede  Tünellerden ilkinin 968 metre uzunluğundaki ulaşıma açılacak Çakraz Tüneli olduğunu söyleyen Milletvekili Tunç, ikinci tünelin 2600 metre uzunluğundaki Cumayanı tüneli olduğunu belirterek, bu tünelin de açma çalışmalarının tamamlandığını, tünel çıkışında da Dizlermezeci viyadüğünün inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Çakraz-Kurucaşile yolunun ikmal ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağını ve çalışmaların hızlanacağını belirten Milletvekili Tunç, 5 adet tünelin gidiş geliş olarak 12x2-24 km. uzunluğunda inşa edilmiş olacağını, projesi tamamlanan Kurucaşile-Cide arasının da yapım programına alınacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, 24 Aralık 2014 Çarşamba günü Amasra ve Çakraz tünellerinin açılışlarını Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımı ile gerçekleştirileceğini belirterek, bu tarihi anı birlikte yaşamak için tüm Bartınlıları açılışa davet ettiklerini söyledi.   

 

kaynak : http://bartinolay.com/iste-amasra-ve-cakraz-tunellerinin-acilis-tarihi-2398.html

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Diğer haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu