Cide'li aile çökme tehlikesi olan evde yaşam savaşı veriyor

Cide'de biri doğuştan kalp hastası 4 çocuğuyla çökme riski bulunan, elektriği kesik ahşap evde yaşayan Gün çifti, sıcak bir yuvanın hayali kuruyor.
Bu haber 2015-01-05 21:29:35 eklenmiş ve 1470 kez görüntülenmiştir.

Kastamonu'nun Cide ilçesinde biri doğuştan kalp hastası 4 çocuğuyla maddi imkansızlıklar yüzünden çökme riski bulunan, elektriği kesik iki katlı ahşap evde yaşayan Gün çifti, sıcak bir yuvanın hayaliyle yaşıyor.

Cide Çakırlı köyünde eşi ve çocuklarıyla aynı evde 6 kişi yaşayan Mevlüt Gün, günübirlik işlerde çalışarak ailesinin geçimini temin etmeye çalışıyor.

Duvarları delik olduğu için soğuk ve yağış geçiren evde yaşayan aile, doğuştan kalbi delik 1,5 yaşındaki çocukları Eren'in sağlığına ve sıcak yuvaya kavuşacakları günün hayalini kuruyor.

Mevlüt Gün,  yaptığı açıklamada, yattıkları odanın su aldığını söyledi.

Evin çatı direklerinin de çürüdüğünü ifade eden Gün, şöyle konuştu:

"Her taraftan soğuk giriyor, muhafazalı değil. Bir odanın içinde 6 kişiyiz. Çocuğumuz ameliyat olacak. Ameliyat olduktan sonrasını düşünüyoruz, hijyenik ortamda bulunması gerekiyor. Soğuk almaması ve mikrop kapmaması lazım, burada evimizde o mümkün değil. Bu yüzden çok zor durumdayız. Beşevler köyünde ağaç işinde çalışıyorum. İş olduğu zaman çalışıyorum, olmadığı zaman burada zaten şartlar belli. Çoluk çocuğumu bırakıp gurbete gidemiyorum. Çalıştığım yere de borcum var, altta odun var, onun parasını dahi veremedim.

Borcumuz olduğu için elektriğimiz de kesik."

- "Ev, gece uyurken her an üstümüze yıkılabilir"

Nural Gün de anne olarak çocuğunun rahatsızlığı karşısındaki çaresizliğin kendisini çok üzdüğünü dile getirdi.

Oğlu Eren'in gece uykuda bazen tıkandığını ve sıçrayarak uyandığını belirten Gün, "Bir anda kedi yavrusunu suya atarsınız nasıl çırpınır, o şekilde uykudan çırpınarak uyanıyor. 'Ölecek' diye çok korkuyorum. Çocuğum ameliyat olsa kalabileceği sağlıklı ortam yok. Çocuklar tuvalete giderken peşlerinden gidiyorum, ev sallanıyor çünkü" diye konuştu.   

Gün, hem ev hem de çocuğunun sağlığı için desteğe ihtiyacının olduğunu vurgulayarak, imkanı olan vatandaşların kendilerine el uzatmalarını istedi.

Haber: Yusuf Çelik

ETİKETLER : cide çakırlı köyü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
rafet 2015-02-04 19:57:41
Bu adamla ayni koyluyuz tanirim Bu adam icki icen bir insandir coluk cocugun rizkini ickiye yedirir haber goruldugu gibi degil
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu