Advert Advert
Advert
Bu haber 30 Mayıs 2017 03:58:36 Tarihinde eklenmiştir. 786 Defa Okundu.

Kastamonu 1966'dan, Ziya Doğan'a yanıt!

Kastamonuspor 1966 Kulübü tarafından kısa süre önce kulüpten ayrılan Teknik Direktör Ziya Doğan'nın açıklamalarına yanıt verildi. Kulüp yetkilileri tarafından yapılan basın açıklamasında Doğan'nın açıklamaları mesnetsiz denildi.

Kastamonu 1966'dan, Ziya Doğan'a yanıt!

Kastamonuspor 1966 Kulübü tarafından kısa süre önce kulüpten ayrılan Teknik Direktör Ziya Doğan'nın açıklamalarına yanıt verildi. Kulüp yetkilileri tarafından yapılan basın açıklamasında Doğan'nın açıklamaları mesnetsiz denildi.

 

 

Kastamonuspor 1966 basın açıklamasının tamamı: "24 Mayıs 2017 tarihinde karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdığımız eski teknik direktör Ziya Doğan’ın 29 Mayıs 2017 tarihinde kendine ait internet sitesi üzerinden yaptığı mesnetsiz ve yanlış açıklamalarını üzüntüyle karşıladık.

 

Ziya Doğan ile olan sözleşmemizi karşılıklı anlaşarak fesih ettiğimizi 25 Mayıs 2017 tarihinde, kendisinin okuyup onayladığı bir basın açıklamasıyla Kastamonu spor kamuoyuna duyurduk. Aradan bir hafta geçtikten sonra helalleşerek ve güzellikle ayrıldığımız Ziya Doğan’ın, Kastamonu ve kulübümüzle hiç alakası olmayan Trabzon’da yayın yapan bir internet sitesinin “Ziya Doğan Gümüşhane Yolunda” başlıklı haberini bahane ederek, Kastamonu’yu ve kulübümüzü rencide edici ifadeler kullanması kabul edilebilir değildir. 
Devre arasında yaptığımız transferlerin sadece ve sadece Ziya Doğan’ın adı için Kastamonu’ya geldiğini söylemek, her zaman hedefi şampiyonluk olan kulübümüzün sunduğu imkan ve kaynakları görmezden gelmek, büyük bir nankörlük ayrıca Kastamonuspor 1966 camiasını küçümsemektir. 

 

Devrearasında teknik heyetin ısrarıyla bazı düşük maliyetli transferler yapıldığı doğru olsa da kulübümüzün bu transferlerden ne kadar faydalandığı, bu transferlerden bazılarının kulübümüze ne kadar katkı sağladığı spor kamuoyunca yakından bilinmektedir. Ziya Doğan’ın transfer döneminde yurt dışında kardeşi ve yardımcısı Tacettin Doğan’a yaptırdığı oyuncu gözlemleri, bu oyuncuların Türkiye getirilip, geri gönderilmesi bile kulübümüze önemli bir külfet yüklemiş, bu isimlerden kadroya alınanlar Ziya Doğan’ca oynatılmamıştır. Kulübümüz devre arasında Ziya Doğan’a hiçbir kulübün tanımadığı imkanı tanımış, devre arasında takım 21 gün kampa alınmıştır. Kastamonuspor 1966’nın sezonun ikinci yarısında gösterdiği başarıda baş aktör olan ve genellikle ilk 11’de forma giyen isimlerin ödemeleri ise ligin üstünde tutulmuştur.
 

Kulübümüz kurulduğu günden bu yana her zaman başarıyı hedeflemiş, hiçbir zaman küçük düşünmemiştir. Bu nedenledir ki yönetimimiz hiçbir hesap gözetmeksizin Türk futbolunun önemli bir değeri olarak gördüğü Ziya Doğan’ı 5’nci haftada takımın başına getirmiştir. Devrearasında yapılan maliyetli ve kaliteli transferlerde küme de kalmak için yapılmamıştır. Doğan’da spor kamuoyuna yaptığı her açıklamasında Play-Off’un ve 1.Lig’in gizli hedefleri olduğunu beyan etmiştir, kayıtlarda mevcuttur. Ziya Doğan’ın söylediğinin aksine Doğan’ın devre arasında göndermek istediği ancak Kulüp Başkanımız Metehan Babaş’ın bizzat kalması yönünde karar ortaya koyduğu futbolcularımız; Yaşar Çetin ve Oğuz Özden, takımımızın Play-Off Yarıfinali oynamasında önemli rol üstlenmiştir. 
 

Kulübümüzün her zaman destekçisi olan bu kulübümüzü küllerinden yeniden yaratan Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın bilgisi dışında ne futbolcularımıza ne de teknik heyetimize vaatte bulunulmamıştır. Değerli belediye başkanımız Tahsin Babaş'ın şampiyonluk primiyle ilgili vaadi teknik heyetimizin ısrarı üzerine sezon ortasında, ek bir protokole dökülerek resmiyet bağlanmıştır. Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın tüm iyi niyet ve çabalarını böylesi ucuz ifadelerle gölgelemeye çalışmak kimsenin haddine değildir. Şu da bir gerçektir ki, kulübümüzün teknik ekibe ve tek bir futbolcusuna maç başı ayrıca prim borcu bulunmamaktadır. Kastamonuspor 1966 futbolcularına sezon başında taahhüt ettiği rakamların çok üstünde prim ödemesi yapmış, emeklerini hiçbir zaman karşılıksız bırakmamıştır.
 

Yönetimiz “kol kırılır yen içerde kalır” düsturundan hareketle Ziya Doğan ve ekibinin her türlü isteğini sualsiz kabul etmiş, tüm kaprislere göz yummuş, tüm imkanları kendisi için seferber etmiştir. Teknik heyetin hatalı deplasman seyahatleri nedeniyle kulübün zararı sineye çekilmiş, takımımız deplasmanlara istenildiğinde hava yolu ile götürülmüş, istenildiğinde ise en lüks otellerde kampa alınmıştır. Ziya Doğan’ın özel şahsi işleri nedeniyle Play-Off çeyrek final turunda takımımızın bir gece İstanbul’da konaklamasına oradan da tekrar havayoluyla Hatay’a gitmesine bile tahammül edilmiş, sadece başarı beklenmiştir. Hatayspor’un rövanş maçı için Kastamonu’ya otobüsle gelmesi Kastamonuspor 1966’nın ne büyük zorluklara göğüs gerdiğinin en açık ispatıdır. 
 

Hedefe giden kulüpler bu yolda her zaman çeşitli engeller ve sorunlarla karşılaşabilir. Tokatspor ve Hatayspor maçlarında puan kaybedilmesini maçın seyircisiz olmasına bağlayan bir teknik ekip görevini layıkıyla yaptığını nasıl iddia edebilir? Bunun tek bir adı vardır, o da algı değiştirmektir. 
 

Kastamonuspor 1966’yı yakından takip eden spor kamuoyu iddiasız Kayseri Erciyesspor maçında takımın önemli isimlerinin neden riske edildiğine, başarılı savunma oyuncumuz Erkan Sekman’ın bu maçta sakatlanmasına neden izin verildiğine halen cevap aramaktadır. En önemlisi ise Gümüşhanespor ile Gümüşhane’de oynadığımız Play-Off Yarıfinal maçında tecrübeli oyuncumuz Mehmet Çakır’ın teknik heyet kararıyla neden oynatılmadığı, söz konusu maçta oynamak istediğini teknik ekibe ileten savunma oyuncumuz İbrahim Kaş’ın kadroya alınmaması başka bir muammadır. Hatta futbolcularımızın bir çoğu Gümüşhanespor kadrosunu gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyememişlerdir. 
 

Sezon sonu yaklaşırken Ziya Doğan’ın Kastamonu’ya kendi getirdiği futbolcular dahi kendisinden duydukları hakaretler nedeniyle isyan etme noktasına gelmiş, yönetim kurulumuzun telkinleriyle sabredip sezon sonunu getirmişlerdir. İlk devrenin 19 puanla tamamlanmasında da Ziya Doğan’ın futbolcuları aşağılayan ifadelerinin payı büyük olmuştur. 
Çalıştığı süre zarfında başarı için kendisine tüm imkanları sunduğumuz Ziya Doğan'ın Gümüşhanespor maçını kendi hataları nedeniyle kaybetmenin hezeyanı ile Kastamonu’yu ve Kastamonuspor 1966’yı karalama çabası gülünçtür, kendini aklama çırpınışıdır.
Trabzon basının iddialarını “flaş” görmediğini dile getiren Ziya Doğan, bu ifadeyle ilerleyen günlerde  Gümüşhanespor’un başına geçmesinin normal olduğunu mu ima etmektedir. Bunu Türkiye ve Kastamonu spor kamuoyu en iyi şekilde tahlil edecektir. 

 

Yönetimimiz , 4 değil 14 yılda sözleşmesi olsa kimsenin bu kulübe zarar vermesine müsaade etmeyecektir. Kastamonuspor 1966 Süper Lig hedefinden asla vazgeçmeyecek, bu kapsamda çalışmalarına kararlılıkla devam edecektir. Bu nedenle kişilerin kulübümüz üzerinden kendilerine prim kazandırma adına yarattıkları spekülasyonlara ayıracak zamanımız yoktur. Türkiye ve Kastamonu spor kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 
Kastamonuspor 1966 Yönetim Kurulu

Etiketler
Yorum Yap
Advert Advert
Spor
Kastamonuspor'un maçları Mavi Karadeniz TV'de!
Kastamonuspor'un maçları Mavi Karadeniz TV'de!
Kastamonuspor 1966'nın iç saha ve İstanbul'daki maçları Mavi Karedeniz TV tarafından canlı olarak ekranlarda olacak.
 Spor Toto 2.Lig'de Kastamonuspor'un rakipleri belirlendi
Spor Toto 2.Lig'de Kastamonuspor'un rakipleri belirlendi
2017-2018 Sezonu TFF 2 ve 3. Lig'in gruplarında yer alacak takımlar bugün yapılan kura çekimi ile belirlendi. Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu'nda gerçekleşen grup kura çekimine; TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Ali Düşmez, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın'ın yanı sıra TFF 2 ve TFF 3. Lig kulüplerinin temsilcileri katıldı. 2017-2018 sezonunda TFF 2. Lig; Beyaz ve Kırmızı Grup olarak iki gruba ayrılırken, iki grupta da 18 takım yer alıyor. TFF 3. Lig'de ise müsabakalar 3 grupta 18'er takımla oynanacak.
Ertuğrul Sağlam Kastamonu'da!
Ertuğrul Sağlam Kastamonu'da!
Ziya Doğan ile yollarını ayırarak yeni hoca arayışları içerisine giren Kastamonuspor 1966, gözüne Ertuğrul Sağlam’ı kestirdi. Başkan Metehan Babaş tarafından titizlikle yürütülen süreçte tecrübeli teknik adam Ertuğrul Sağlam kulüple görüşme yapmak için Kastamonu’ya geldi.
Kastamonu 1966'dan, Ziya Doğan'a yanıt!
Kastamonu 1966'dan, Ziya Doğan'a yanıt!
Kastamonuspor 1966 Kulübü tarafından kısa süre önce kulüpten ayrılan Teknik Direktör Ziya Doğan'nın açıklamalarına yanıt verildi. Kulüp yetkilileri tarafından yapılan basın açıklamasında Doğan'nın açıklamaları mesnetsiz denildi.
Ziya Doğan'dan açıklama geldi!
Ziya Doğan'dan açıklama geldi!
Kısa süre önce Kastamonu 1966 ile yollarını ayıran Teknik Direktör Ziya Doğan, Kastamonu'dan neden ayrıldığını yayınladığı basın açıklamasıyla duyurdu.
Kastamonuspor Ziya Doğan ile Yollarını Ayırdı.
Kastamonuspor Ziya Doğan ile Yollarını Ayırdı.
Her iki taraftarın ortak kararı neticesinde anlaşılıp Ziya Doğan ve ekibi ile sözleşmeler karşılıklı olarak feshedilmiştir.
Kastamonuspor Playoff'larda Elendi.
Kastamonuspor Playoff'larda Elendi.
Spor Toto 2. Lig play off yarı final rövanş maçında Gümüşhanespor, deplasmanda 2-2 berabere kaldığı Kastamonuspor ile sahasında 2-1 mağlup ederek, finale kalan taraf oldu.
Kastamonuspor : 2 Gümüşhanespor : 2
Kastamonuspor : 2 Gümüşhanespor : 2
Spor Toto 2. Lig play-off yarı final ilk maçında Kastamonuspor 1966, sahasında Gümüşhanespor ile 2-2 berabere kaldı.
Kastamonuspor Yarı Finalde !..
Kastamonuspor Yarı Finalde !..
SPOR Toto 2'nci Lig Kırmızı Grup Play Off çeyrek final maçında Kastamonuspor 1966, kendi sahasında konuk ettiği Hatayspor'u penaltı atışları sonunda 3-2 üstünlük sağlayarak yarı finale yükseldi.
Hatayspor : 0 Kastamonuspor : 1
Hatayspor : 0 Kastamonuspor : 1
Spor Toto 2. Lig play off maçında Kastamonuspor 1966, deplasmanda Hatayspor'u 1-0 mağlup etti.
Kastamonuspor 1966   : 5 Kayseri Erciyesspor : 0
Kastamonuspor 1966 : 5 Kayseri Erciyesspor : 0
SPOR Toto 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta Kastamonuspor 1966, sahasında Kayseri Erciyesspor'u 5-0 mağlup etti. Play Off'a yükselmeyi geçtiğimiz hafta garantileyen Kastamonuspor 1966, yenilmezlik serisini 20 maça çıkardı.
Kastamonuspor 1966, Playoff'larda!
Kastamonuspor 1966, Playoff'larda!
Kastamonuspor 1966 bugün deplasmanda karşılaştığı Niğde Belediyespor'u 2 - 0 yenerek ligin tamamlanmasına 1 hafta kala playoff'lara kalmayı garantiledi.
Advert Advert Advert Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
23°C / 3°C
Durum
Az Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:27
Güneş
06:54
Öğle
12:37
İkindi
15:35
Akşam
18:08
Yatsı
19:28
Advert
ANKET
TÜMÜ

HİZMETE GİREN TESİSLERİN SİZE GÖRE EN FAYDALISI ?

sanalbasin.com üyesidir