Advert Advert
Advert
Bu haber 19 Haziran 2017 12:44:31 Tarihinde eklenmiştir. 2591 Defa Okundu.

Cide CHP’den Adalet yürüyüşü

Cumhuriyet Halk Partisi Cide İlçe Teşkilatı tarafından Adalet yürüyüşü gerçekleştirildi.

Cide CHP’den Adalet yürüyüşü

 

Cumhuriyet Halk Partisi Cide İlçe Teşkilatı tarafından Adalet yürüyüşü gerçekleştirildi.

 

CHP lideri Kemal Kılıçtaroğlu tarafından başlatılan Ankara’dan İstanbul’a Adalet yürüyüşü yurttaki tüm CHP teşkilatlarınca değişik şekilde desteklenirken, Cide CHP teşkilatlanmasınca da yürüyüş gerçekleştirildi. Cide ADD ve Cide Çevre ve Turizm Derneklerinin de destek verdiği yürüyüşe yaklaşık 250 kişi katıldı. Belediye Meydanında toplanan kalabalık sahildeki Orman İşletme Müdürlüğüne kadar Adalet istiyoruz pankartları açarak sessizce yürüdü.

 

Yürüyüş sonunda Cide CHP İlçe Başkanı Tanıl Gürsoy tarafından basın açıklaması yapıldı.

 

Gürsoy tarafından yapılan açıklamada; ”Değerli Cideliler, Değerli partililerimiz, değerli basın mensupları,

MİT Tırları Davasından Milletvekilimiz Enis Berberoğlu’na 24 yıl hapis cezası verilip tutuklanmış olması ülkemizde vicdanları sızlatmış, hukuka vurulan bir darbe olarak değerlendirilmiştir. Yargılama sürecindeki İstinaf Mahkemesi, Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi aşamaları tamamlanmadan milletvekilimizin tutuklanması keyfi ve yanlı bir karar ve uygulamadır. Osmanlıdan günümüze doğruluğu tartışmasız bir söz vardır: Adalet Mülkün(yani devletin) temelidir. Bu sözün açıkça ifade ettiği gibi, adaletin olmadığı ya da bozulduğu bir ülkede devletin, varlığını sürdürebilmesi asla mümkün değildir. Tarih, bu konuda pek çok örneklerle doludur.

 Bağımsız ve yansız olması gereken yargının bu niteliklerini kaybetmesi durumunda demokrasiyi savunanların demokratik direniş hakkı vardır. Bu hakkı kişilere ve kurumlara veren de, bu sorumluluğu bizlere yükleyen de bizzat demokrasinin kendi yapısı ve doğasıdır. Bu anlamda, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Haziran günü Ankara Güvenpark’ta başlattığı Adalet Yürüyüşü bir demokratik direniş eylemidir ve her bakımdan takdir edilecek, alkışlanacak bir harekettir. Sayın Genel Başkanımız yürüyüşe başlarken, “kendi ülkemizde gazetecilerin, vekillerin hapiste olmasını istemiyoruz. Bir dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı, artık yeter diyoruz. Bunun için yürüyüşümüzü başlatıyoruz. Bu ülke için bedel ödenecekse önce ben ödeyeceğim. Bu yürüyüşümüzün bir siyasal partiyle alakası yok, bu kutlu bir yürüyüş, bir adalet yürüyüşüdür. Hapishaneleri tıka basa dolan bir ülkede adalet olmaz. Adalet, adalet, adalet. Bu zorlu kavramının hakkını vermek zorundayız. Herkesin düşüncesine saygılıyız ama herkes yargının bağımsızlığını savunmak zorundadır. Bütün dünya duysun biz dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Biz dikta yönetimi istemiyoruz. Herkes için adalet istiyoruz” diyerek bu yürüyüşün amacını ve başlatılma gerekçesini açıklamıştır.

 

 Değerli arkadaşlarım, değerli basın mensupları;

 

Cumhuriyet Halk Partisi Cide Örgütü olarak Genel başkanımızın yanındayız. Gerekirse onunla birlikte yürümeye hazırız. İl Başkanlığımızdan aldığımız bilgiye göre Genel Başkanımızın 22 Haziran Perşembe günü Gerede civarında yapacağı 18.5 kilometrelik yürüyüşe Kastamonu, Karabük, Sinop ve Çankırı örgütleri olarak katılacağız ve Sayın Genel Başkanımızla birlikte yürüyeceğiz. Buradan sizleri o gün orada olmaya davet ediyorum.

 

Unutulmamalıdır ki hukuk, adalet ve özgürlükler demokrasinin vaz geçilmez kavramlarıdır. Bizim de istediğimiz, barış içinde adaletli bir ortamda özgürce yaşamaktır. Böyle bir talebin gerektiğinde bir bedeli olacağını biliyoruz. Bu bedeli de karşılamaya hazırız. Yürüyüşümüze katılıp bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum."

 

 

 

 

Etiketler
Yorum Yap
Advert Advert
Cide Haber
Kızgınlar Marketten fark yaratan indirim!
Kızgınlar Marketten fark yaratan indirim!
Cide Soğuksu Pazaryerinde hizmet veren Kızgınlar Market, yeni indirim politikası ile bölgenin ucuzlukta ve kalitede öncüsü olmaya devam ediyor.
Çaresiz kardeşlere Devlet yardım elini uzattı!
Çaresiz kardeşlere Devlet yardım elini uzattı!
Kastamonu’nun Cide ilçesinde yakalandıkları Friedreich’s Ataksisi hastalığıyla mücadele eden kardeşlere, Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü ile Kastamonu Valiliği yardım elini uzattı.
Sevilen sanatçı askere gidiyor
Sevilen sanatçı askere gidiyor
Cide'nin sevilen özel seslerinden Emrah Öz (Kemaneci Emrah) askerlik görevi dolayısı ile sanat yaşamına kısa bir ara veriyor.
Cideli balıkçılar bilgilendirildi
Cideli balıkçılar bilgilendirildi
Kastamonu’nun Cide ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekiplerince balıkçılar, değişen kanunlar hakkında bilgilendirildi.
İŞKUR Cide’de 17 kişiyi istihdam edecek
İŞKUR Cide’de 17 kişiyi istihdam edecek
İŞKUR Cide’de ki okullarda çalışmak üzere 17 kişiyi işe yerleştirecek.
Cide grup yollarında onarım çalışması
Cide grup yollarında onarım çalışması
Cide'nin bazı grup ve bağlantı yollarında yapılan çalışmalarla bozuk olan yollara yama yapıldı.
CİDE-FED 50 öğrenciye burs verecek
CİDE-FED 50 öğrenciye burs verecek
Cide Dernekler Federasyonu (CİDE-FED), ihtiyaç sahibi 50 öğrenciye burs vererek destek olacak.
Çöplük alanda yangın
Çöplük alanda yangın
Cide Çataloluk Köyünde ki çöplük alanda meydana gelen yangın korkuttu.
Erdal Daş ödüllendirildi!
Erdal Daş ödüllendirildi!
Cide'de yaklaşık 10 bin TL değerinde bulduğu çantayı sahibine teslim eden Karayolları işçisi, Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi tarafından ödüllendirildi.
Cide otobüsü kaza yaptı :5 yaralı
Cide otobüsü kaza yaptı :5 yaralı
Kastamonu'nun Cide ilçesinde İstanbul'a hareket eden yolcu otobüsü, Bartın'ı bağlı İnkumu Mevkiinde yol yapımının devam ettiği bölgede hafriyat kamyonu ile çarpıştı. Kazada 5 yolcu yaralandı.
Cide'de yakalanan 157 göçmen Hatay'a sevk edilecek
Cide'de yakalanan 157 göçmen Hatay'a sevk edilecek
Cide Yenice köyünde yakalanan Suriye uyruklu 157 kaçak göçmen Hatay'a sevk edilecek.
Cide'de 155 göçmen yakalandı
Cide'de 155 göçmen yakalandı
Cide Yenice Köyü yakınlarında Romanya'ya gitmek üzere olduğu anlaşılan Suriye uyruklu 155 göçmen daha yakalandı.
Advert Advert Advert Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
23°C / 3°C
Durum
Az Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:27
Güneş
06:54
Öğle
12:37
İkindi
15:35
Akşam
18:08
Yatsı
19:28
Advert
ANKET
TÜMÜ

HİZMETE GİREN TESİSLERİN SİZE GÖRE EN FAYDALISI ?

sanalbasin.com üyesidir