Advert Advert
Advert
Bu haber 24 Haziran 2017 19:08:22 Tarihinde eklenmiştir. 1208 Defa Okundu.

Milletvekili Demir, “Köy yolları sıcak asfalt ve beton yapılacak”

Milletvekili Demir, “Köy yolları sıcak asfalt ve beton yapılacak”

Kastamonu AK Parti Milletvekili Murat Demir, Cide Çukurçal Köyünde iftara katıldı. İftar yemeğine AK İlçe Başkanı Hüseyin Ergün, Cide FED Başkanı Celal Gül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan, Belediye Başkan V. Erol Çelebi ile Dernek Başkanları, yerel sanatçılar ve kurum amirleri katıldı. Programın sunuculuğunu Ali Çelik yaptı. İftar öncesi Kuran-Kerim Tilaveti ve ardından dua yapılması ile birlikte açılan iftardan sonra Müftü Ahmet Kocakoç tarafında dua yapıldı. Çukurçal Muhtarı Ahmet Savdiç, Dernek Başkanı Mevlit Çelik, Dernek Başkanı Ömer Savdiç, Cide Fed Başkanı Celal Gül, Belediye Başkan V. Erol Çelebi, İş adamı İshak Aslan, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Ergün selamlama konuşması yaptılar. Daha sonra söz alan Milletvekili Murat Demir, Cide ilçesine ve Kastamonu’ya yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bazı köy yollarının sıcak asfalt yapılacağı, bazılarına ise beton yol yapılacağı bunun ile ilgili yatırım programının hazırlandığını ifade etti..

 

“Cide’de öncelikli üç grup yolu tespit ettik, programa aldırdık”

 

” Çukurçal grup yolu yatırım programında. Bayramdan sonra asfalt çalışmalarına yoğun bir şekilde başlayacağız. Kumluca dan başlayan Dağlı başından çıkan bu yolu Vali beyle  toplantıda gündeme aldık. Dört yıl içerisinde Kastamonu köy yollarını sıcak asfalt yapmak için programa aldık. Kastamonu’da tüm ilçelerde öncelikli yollar tercih ettik, Cide’de 3 tane yolu öncelikli tercih ettik. Cide’de 3 yolu sıcak asfalt kapsamına aldırdık. Şenpazar-Soğuksu, İlyasbey-Baltacı yolu bir diğeride Kumluca-Dağlı başı arasındaki grup yolu. Aynı zamanda turizm yolu olarak da bu yolu programa aldırdık. İnşallah gelecek yılın sonuna kadar bu yollar sıcak asfalt yapılacak. Bu dertlerden kurtulacağız. Sayın Valimize ben teşekkür ediyorum. Köy yollarının engebeli olması nedeni ile yağışlarda yapılan yollar zarar görüyor. Bunun önüne geçmek için de köy yolarını beton yapacağız. Bunun ile alakalı dün toplantı da karar aldık. Köylüler bizden yol su ve altyapı kanalizasyon bekliyor. Önümüzdeki süreçte bunları tamamlayacağız. Biz çalışırken Mülki idare amirleri de bize destek olacak.  Köy yolarını özellikle önemsiyoruz.“

 

“Cide’ye toplamda 76 Milyonluk yatırım yapılacak”

 

“İl/İlçe merkezleri bir şekilde yatırım alıyor. Cide içerisinde dere ıslahı ile birlikte yatırım programına alınan 45 milyonluk iş var. Diğer kamu kurum yatırımları ile birlikte 76 milyon gibi ciddi bir rakamı Cide yatırım olarak alacak. Cide tarihinde almadığı yatırımları alıyor ve alacak.

 

“Rakamlar ile Kastamonu’ya yapılacak yatırımlar, aslan payını Karayolları aldı”

 

Köylerimizde yol ve su ile ilgili tüm problemleri çözeceğiz. 100 hanenin altında olan köylere Bakanlık kararı gereğince alt yapı yapılamıyor. Ayrıca Bartın Kurucaşile yolunun 2019 yılına kadar bitirileceği söylendi. Genel Müdüre bunun zorluğunu ifade ettik.  Sayın Cumhurbaşkanımız Karayollarına sahil yolu ile ilgili talimat vermiş, Genel Müdür bitecek dedi. Kastamonu Karayolları Bölge Müdürlüğü en fazla yatırım alan müdürlük. Kastamonu 2002 den 2016 ya kadar 9 Milyar 100 bin Tl lik yatırım almış. 2016-2020 yılları arasında Kastamonu’nun yatırım bütçesi 9,5 milyar. Bu rakamın 5,5 milyarı Karayollarına ayrıldı.

 

“Milletvekili Demir’in Cide Kurucaşile yolu ile ilgili açıklamaları”

 

Buna göre çalışmalar devam ediyor Kurucaşile’den sonraki kısım bizi ilgilendiriyor. Ben bunun ile alakalı Sayın Cumhurbaşkanımıza da Kastamonu’ya geldiğinde bir not verdim. Yine Sayın Başbakanımıza iki kez söyledim. Bölge Müdürümüzü zaten rahat bırakmıyoruz, Genel Müdürümüze konuyu götürüyoruz. Proje şle ilgili dün akşam bölge müdürümüz ile görüştüm iki aya kadar bitiyor. Sonra ihale süreci başlıyor. Aslında ben daha önce bir tarih vermiştim. Bu Temmuz ayında Kurucaşile-Cide yol ihalesinin yapılacağını söylemiştim. Ancak projenin Cide ayağında bir değişiklik yapıldı. Ece mahallesi sakinlerinin ve Belediye Başkanımızın istediği ile proje de tadilat yapıldı. O neden ile ihale işi biraz uzadı. Devletimiz o kadar güçlü ki, bir Mahallenin isteği üzerine projeyi değiştirdi. Bunun artı maliyeti ise tam 220 bin tl gibi bir rakamı ekledi. Projenin maliyeti 1 Milyon 100 bin til ye yükseldi. 2017 tamamlanmadan Cide Kurucaşile yolunun ihalesi gerçekleştirileceğini umuyorum. Gecikmeli en fazla Ocak-Şubat_mart aylarına sarkabilir. Benim en büyük hedeflerimden biri bu yoldu.

 

“Cide Devlet Hastanesi ve Okul yatırımlar”

 

“Cide Devlet Hastanesi ile ilgili tahsis işlemi bitti. Özel proje yapımı ihale süreci başladı. Temmuzun 4’ünde ihalesi yapılacak.  Cide’ye özgü proje yapılacak. Tip proje olsa idi ihaleye hemen çıkılacaktı. 10-11.ayda hastane binası ihalesi yapılacak. Eğitimde iki okul yapılacak. Cide Cumhuriyet İlkokulu ve Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulu binalarının ihalesi yapılacak. Önümüzdeki sene bir okul binasın ihalesini daha yatırım planına aldıracağız.”

 

“Kastamonu’ya birkaç fabrikaya bedel yatırım geliyor”

 

Sosyal medya üzerinden eleştirilere cevap veriyorum. Herhalde sosyal medyayı benim gibi takip eden başka vekil de yoktur. Murat Demir şimdiye kadar ne yaptı diyenlere şunu diyorum. Kastamonu İnebolu yolunun ihalesi yapıldı. İhalenin yapılmasında katkım var. İnebolu Limanı ile birlikte ihalesini yaptık. Şu anda Kastamonu’ya 1500 kişilik dağ komando birliği geliyor. Valiliğe yazısı geldi. Biz bu süreçte yer aldık. Önce duyumunu aldık. Komando birlikleri kurulacağını öğrendik, niçin Kastamonu’da kurulmasın diye girişimlerde bulunduk. Ve Kastamonu’ya aldırdık. 1500 kişi Kastamonu’ya bu vesile ile gelecek. Kastamonu için çok büyük bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Kastamonu’da bir başka çalışmamız daha var. Bizzat yürüttüğüm bir çalışma bu. Kastamonu’ya Özel hareket eğitim merkezi kurulacak. 1500 kişilik bir ekip gelecek Kadı dağında bir yer gösterdik. Orayı beğendiler. 300 dönümlük bir araziyi onlara tahsis edeceğiz. Bunlar aileleri ile birlikte Kastamonu’muza gelecekler. Birkaç fabrikaya bedel yatırım anlamına gelmektedir.

 

“İftar için teşekkür etti”

 

Organize sanayi bölgesinde 100 kişinin çalıştığı bir küçük fabrika kazandırdım. Biz elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bilen bilir, bilmeyen bilmez. Bizi davet eden Dernek Başkanımıza teşekkür ediyorum. Ramazan bayramınız şimdiden kutlu olsun.

 

Haber: Cide Rehber

Fotoğraflar-Video: Numan Olgun

Etiketler
Yorum Yap
Advert Advert
Murat Demir
Milletvekili Demir’den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı
Milletvekili Demir’den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı
AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı nedeniyle mesaj yayınladı.
Demir’den, AK Parti Tosya Teşkilatına Övgü
Demir’den, AK Parti Tosya Teşkilatına Övgü
Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Tosya AK Parti İlçe Teşkilatını başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.
Milletvekili Demir'den bayram mesajı
Milletvekili Demir'den bayram mesajı
AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir Kurban Bayramı dolayısı ile mesaj yayınladı.
Milletvekili Demir'den Özendi'ye ziyaret
Milletvekili Demir'den Özendi'ye ziyaret
Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Ozendi'yi makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Hakaret eden şahsa 11 ay ceza
Hakaret eden şahsa 11 ay ceza
Sosyal medya üzerinden AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir’e hakaret eden şahsa, 11 ay 20 gün ceza verildi.
DEMİR, UZUNER'İ CEVAPLADI
DEMİR, UZUNER'İ CEVAPLADI
AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner’in kendisini cevapladığı basın toplantısında söylediklerine yeni bir açıklamayla cevap verdi.
Milletvekili Demir, “Köy yolları sıcak asfalt ve beton yapılacak”
Milletvekili Demir, “Köy yolları sıcak asfalt ve beton yapılacak”
Milletvekili Demir, 'Uzuner İnebolu'ya ihanet ediyor!'
Milletvekili Demir, 'Uzuner İnebolu'ya ihanet ediyor!'
Milletvekili Murat Demir, Kadir Gecesi mesajı yayınladı
Milletvekili Murat Demir, Kadir Gecesi mesajı yayınladı
Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Kur’an-ı Kerim’in indirildiği gece olan Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Milletvekili Demir’den 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı
Milletvekili Demir’den 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı
AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
Milletvekili Demir'i hiç böyle görmediniz!
Milletvekili Demir'i hiç böyle görmediniz!
Milletvekili Murat Demir yoğun tempoya bakın ne yaparak ayak uyduruyor.
Denizcilik sektörüyle gönül bağımız var
Denizcilik sektörüyle gönül bağımız var
Kastamonu Milletvekili Murat Demir, 7Deniz'den İbrahim Kocamış'a denizcilik geçmişini ve gündemi konuştu.
Advert Advert Advert Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
23°C / 3°C
Durum
Az Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:27
Güneş
06:54
Öğle
12:37
İkindi
15:35
Akşam
18:08
Yatsı
19:28
Advert
ANKET
TÜMÜ

HİZMETE GİREN TESİSLERİN SİZE GÖRE EN FAYDALISI ?

sanalbasin.com üyesidir