Cide'de Kapanan Güren Yolu Ulaşıma Açıldı!

Cide ilçemizde meydana gelen heyelan sebebiyle kapanan grup yolu yapılan çalışmaların ardından açıldı.
Bu haber 2015-01-16 19:48:31 eklenmiş ve 1240 kez görüntülenmiştir.

Cide ilçemizde meydana gelen heyelan sebebiyle kapanan grup yolu yapılan çalışmaların ardından açıldı.

 

  Cide ilçesinde yağan yoğun karın erimesiyle birlikte heyelan tehlikeleri de artmaya başlamıştı. Hava sıcaklığının birden artmasıyla özellikle güneş gören yerlerdeki karlar hızla erimeye başladığından bir çok yerde toprak kayması yaşandı. Cide Güren bölgesindeki grup yolunun Ovacık köyü yakınlarındaki Efendiş Kayası mevkisinde gerçekleşen heyelan sebebiyle yol 4 gündür ulaşıma kapalıydı. Köylere Hizmet Götürme Birliği araçları yaşanan heyelanı temizlemede yetersiz kalınca Cide Belediyesinden yardım istendi. Cide Belediyesine ait ekskavatör'un yardımı ile yoldaki topraklar tamamen temizlenerek grup yolu ulaşıma açıldı.

 

  Bölgede yaşayan vatandaşlar, grup yolunun hızlı bir şekilde ulaşıma açılması için özverili şekilde çalışan İlçe Kaymakamı Fatih Demir, İlçe Belediye Başkanı Nejdet Demir, İl Encümen üyesi Mevlüt Ersin ve diğer çalışanlara ilgilerinden dolayı teşekkür ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Yapılsa Ne olur Yapılmasa
Hakki Dogan 2015-01-20 16:20:54
senelerdir kanser olmuş bu yaranın kapatılacağına dair hiç bir umudum yok ,,, birlik yok soracaksınız derneklere üyemisin değilim ,,,ama derneklerde de iş yok ayrıca bunun sebebi çıkar ilişkileri üst seviyede olduğu için malesef fikirlere ve rasyonel düşüncelerede kapalı ...yapılan yollar mevsimlik, kalıcı bir çalışma yapılamıyor malesef ,bu yolların bozulmasının tek sebebi ise mevsimsel zorluklardan dolayı ; yolların bozulması .... sanırsınız yağmur , tabiat şartları sadece bizim bölgede var ,,, başka bölgeler günlük güneşlik hiç bozulmuyor yolları , bu tabiat şartları gürenin yollarını hallaç pamuğu gibi dağıtıyor biraz ironi oldu ama durum bu , selamlar
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu