Cideli Hemşehrimiz İstanbul'dan Bağımsız Milletvekili adayı..

İstanbul 1. Bölge Milletvekilliği için Bağımsız olarak aday olan İstanbul doğumlu aslen Cideli olan genç iş adamı hemşehrimiz ezberbozan yaklaşımıyla bu seçime damga vurmaya hazırlanıyor.. Bizde Ersan Gökgöz ile sitemiz için röportaj yaptık. Adaylığını, yapacaklarını, nasıl seçileceğini sorduk, cevaplar aldık sizlerle paylaşıyoruz..
Bu haber 2015-02-14 19:38:11 eklenmiş ve 1172 kez görüntülenmiştir.

 

İstanbul 1. Bölge Milletvekilliği için Bağımsız olarak aday olan İstanbul doğumlu aslen Cideli genç iş adamı hemşehrimiz ezberbozan yaklaşımıyla bu seçime damga vurmaya hazırlanıyor.. Bizde Ersan Gökgöz ile sitemiz için röportaj yaptık. Adaylığını, yapacaklarını, nasıl seçileceğini sorduk, cevaplar aldık sizlerle paylaşıyoruz..

Neden siyaset, Ersan Bey?

Siyasete, halkın unutulmuşluğuna bir tepki olarak giriyorum.

Siyasete yeni adım atmış, sıradan bir Türk vatandaşıyım, sizin içinizden biriyim. Ben de zamanında; sizin bahsettiğiniz, eş dost arasında konuştuğunuz sıkıntıları dile getirdim. Arkadaşlarımız arasında, ailelerimizle; ben de sizler gibi hükümeti, muhalefeti ,yeri geldiğinde başbakanı, cumhurbaşkanını eleştirdim yahut övdüm. Ancak sadece aramızda konuşabildik, sadece tartışabildik, fikir ayrılığına düştük veya birbirimize aynı konularda destek verdik ama geriye dönüp baktığımızda, hiçbir şeyin değişmediğini gördük ve elimizde kocaman bir hiç kaldı! Siyasete girmeye çekindik, iş adamlarından, zenginlerden yahut ünlülerden bize sıra gelmez, onlarla boy ölçüşemeyiz, dedikçe biz;  daha da geri plana atıldık, daha da ezildik ve daha da unutulduk. Muzdarip olduğumuz bu duruma artık bir dur(!) demenin vakti çoktan geldi de geçiyor bile. Sizinle aynı sıkıntılara, sorunlara sahip bir vatandaş olarak; siyasete, yeni bir bakış açısı oluşturmaya geldim. Sadece adı olan, ünü olan, parası olan insanların değil; sıradan, halkın içinden gelen vatandaşların da meclise milletvekili olarak girebilmesi için, ezberleri bozmaya geldim.

Ersan Bey, Peki Bağımsız Bir Milletvekili Mecliste Neler yapabilir?

TBMM’de kanun tasarısı veya teklifi verebilir. Yazılı veya sözlü soru önergeleri verebilir. Yasama çalışmalarına katılabilir ve oylamalarda oy kullanılabilir. TBMM’de kurulan komisyon toplantılarına katılabilir ve söz alabilir. Zabıtlara sözlerini geçirtebilir. Bakanlara bile toplumdaki bir sorunla ilgili yazılı veya sözlü soru sorulabilir. Bir komisyon üyesi olmasa dahi her komisyonun belgelerini görüp okuyabilirler. Meclisteki gündem konuları hakkında söz alarak 10 dakika konuşma hakkı vardır. Meclisin o anki gündemi dışındaki konularda 5 dakikalık söz almaları mümkündür. Sözlü veya yazılı sorunlarını gündeme aldırılabilir. En önemli avantajları ise bağımsız  oldukları için, parti yöneticilerinden izin alma, acaba partimdekiler ve parti yönetimi bana kızar mı gibi dertleri yoktur. Rahatça istediklerini dile getirebilirler, kimseden korkmadan düşüncelerini mecliste anlatabilirler.  Yukarıda anlattığım gibi bağımsız bir milletvekilinin, partili bir milletvekiliyle arasında yetki bakımından önemli hiç bir fark yoktur.

Aday olduğunuz İstanbul 1. Bölgede ne kadar seçmen var, meclise girmeniz için ne kadar oy gerekli?

 

2011 seçimlerinde yaklaşık dört milyon seçmen vardı. Bu seçimde biraz daha artacaktır. Seçimlere katılım oranına göre sadece 90.000-130.000 arasında, bana oy veren, beni destekleyen, duyarlı vatandaşlar beni meclise vekil olarak gönderebilecektir.

Seçimlerde İstanbul 1.Bölge İlçeleri hangileridir? Hangi ilçede ikamet edenler size oy verebilir?

 • Adalar
 • Kadıköy
 • Sancaktepe
 • Ümraniye
 • Ataşehir
 • Kartal
 • Sultanbeyli
 • Üsküdar
 • Beykoz
 • Maltepe
 • Şile
 • Çekmeköy
 • Pendik
 • Tuzla
 • (Yani Anadolu yakasındaki ilçeler ve Adalar)

Ersan Bey, halk size neden oy vermeli? Sebepleri sayar mısınız?

 
Ülkemizdeki sağlık ve eğitim hizmetleri dört dörtlük, memnunum, hak ettiğim hizmeti alıyorum diyorsanız; bana oy vermeyin.
Mecliste sadece 50-60 yaş üstündeki kişiler olsun, genç fikirlere fırsat verilmesin diyorsanız; bana oy vermeyin.
Mecliste sadece zenginler ve ünlüler olsun, gelenek bozulmasın, bizi anlamasalar da sorun değil diyorsanız; bana oy vermeyin.
Beni yetersiz, bilgisiz buluyorsanız, anlattıklarıma hak vermiyorsanız; bana oy vermeyin.
Bahsettiğim onca sorundan, bir tanesine bile çözüm yolu bulunmasın diyorsanız; bana oy vermeyin.
Artık hayatımızın merkesinde olan sosyal medyanın gücüne, siyaset için kullanılmasına inanmıyorsanız; bana oy vermeyin.
Taşeron işçi çalıştırmak ve insanların sömürge sistemi altında çalışmalarından memnunsanız, haksızlık yok diyorsanız; bana oy vermeyin.
Varsa yoksa partim, ben başka şey anlamam, partim beni düşünmese de vazgeçmem diyorsanız; bana oy vermeyin.
Beni solcu veya sağcı diye etiketlemeye kalkıyorsanız, hala kutuplaşmaya, birbirine düşürülmeye canınız sıkılmıyorsa, bu acınası durumdan rahatsız değilseniz; bana oy vermeyin.
Bugüne kadar partiler dar ve orta gelirli adayları da çok önemli görevlere getirdi, milletvekillerinin yarısını o insanlardan meclise soktular, sen yanlış biliyorsun diyorsanız; bana oy vermeyin.
Mecliste halkı temsil edecek vekiller, sadece zenginlerden oluşmalı, bu işi ancak onlar layıkıyla yapar diyorsanız; bana oy vermeyin.
Sizin durumunuz iyide olsa, durumu iyi olmayan akrabalarınızın, arkadaşlarınızın durumu sizi üzmüyorsa; bana oy vermeyin.
Ben İstanbul’da yaşıyorum, bana ne Karadeniz’de ve tüm Anadolu’da yaşayan insanların durumundan, bize onların sıkıntılarını niye anlatıyorsun diyorsanız; bana oy vermeyin.
Sana oy vermeyelim ki; senin gibi bağımsız adaylar cesaret bulup, bir daha çıkamasın diyorsanız, bana oy vermeyin
Tek bir milletvekilinin bile mecliste ne kadar çok şey yapabileceğini, yani yetkilerini araştırıp, okumadan, öğrenmeden, ön yargıyla bakıyorsanız; bana oy vermeyin.

Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?

 
Sizler, oylarınızla beni destekleyerek, meclise girmemde benim arkamda olursanız, tüm halkıma yapacaklarım için söz veriyorum!
 
 

Ersan Gökgöz Kimdir?


Aslen Kastamonu'lu ve Tüm Karadeniz'i Çok Seviyor 

Eğitimleri ve Mezuniyet yılları: Kenan Evren Lisesi Kadıköy 1995 Kocaeli Üniversitesi İşletmecilik 2001 Anadolu Üniversitesi İşletme 2004 Sakarya Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrenimi 2005-2007 

Medeni Hali: Evli ve 1 Çocuk Babası

İş Hayatı: Gayrimenkul Sektöründe Kendine Ait İşyerleri Var, İşadamı 

Nereden Milletvekili Adayı: 
İstanbul 1.Bölge'den Yani Anadolu Yakasından 

Ne kadar Oy Alırsa Seçilebilir :
Yaklaşık 100.000-120.000 oy alırsa Meclise Girebilir. (Seçimlere Katılım Oranına Göre Bu sayı değişebilmektedir.)

 

Erdinç YILDIZ Cide.Gen.Tr

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu