Cide Sağlık-Sen Basın Açıklaması Yaptı

Sağlık-Sen Cide Şube Temsilcisi Bayram Özkan, sağlık çalışanlarının en önemli sorunlarından biri olan yıpranma payı ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması olduğunu belirtti.
Bu haber 2015-02-25 21:00:12 eklenmiş ve 376 kez görüntülenmiştir.

Sağlık-Sen Cide Şube Temsilcisi Bayram Özkan, sağlık çalışanlarının en önemli sorunlarından biri olan yıpranma payı ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması olduğunu belirtti.

 

 

Özkan, Cide Devlet Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında "Geçmişte yetkili sendika olanların hayal bile edemediklerini kazanıma dönüştüren Sağlık-Sen, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, lisans tamamlama ve kreş konusunda kararlı bir duruş ortaya koymuş ve mücadelesini sürdürmüştür. Toplu görüşme, toplu sözleşme, kurum idari kurul toplantıları dâhil her platformda sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının taleplerini dile getiren Sağlık-Sen, geçen yıl 13 Mayıs’ta Büyük Türkiye buluşması düzenlemiş, yıpranma payı, lisans tamamlama, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması ve kreş konularındaki taleplerini dile getirmişti. Taleplerimizi dinleyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan olarak katıldığı programda lisans tamamlama, kreş ve tüm sağlık çalışanlarının 5 yılına 1 yıl olmak üzere yıpranma payı verilmesi konusunda söz vermiş, konuyla ilgili olarak da ilgili bakanlara çalışma yapılması talimatı vermişti" dedi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu