İlyasbey Fahri Aygün Ortaokulu Fen Teknoloji Odası açılışı yapıldı

İlçemiz İlyasbey Fahri Aygün Ortaokulu Fen Teknoloji Odasının açılışı 04 Mart 2015 tarihinde yapıldı.
Bu haber 2015-03-07 09:49:27 eklenmiş ve 3125 kez görüntülenmiştir.

 

              Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) ´nın yürüttüğü Günebakan projesi kapsamında Total Oıl Türkiye A.Ş.’nin katkıları ile yapımı gerçekleşen İlçemiz İlyasbey Fahri Aygün Ortaokulu Fen Teknoloji Odasının açılışı 04 Mart 2015 tarihinde yapıldı. Açılışa TOÇEV Yönetim Kurulu üyesi Işın GÜRDAL, Total Oil Türkiye Yetkilileri, eğitim yöneticileri, öğrenciler ve veliler katıldı.  

                Program Okul Müdürü Hacer ÖZDİL’ in açış konuşmasıyla başladı. Akabinde TOÇEV Yönetim Kurulu üyesi Işın GÜRDAL yaptığı konuşmada; “Bu ay çacağımız 5 Fen Teknoloji odasıyla birlikte TOTAL Oil Türkiye A.Ş. ile birlikte açtığımız oda sayısı 10 ‘ u bulacak. Çocuklarımız yeni teknoloji ile donatılmış bu sınıflarda eğitimlerini sürdürecekler. Modern eğitim ortamında derslerini işleyecekler. Geleceğin bilim adamları, bilim kadınları yetişecek. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine destek veren TOTAL A.Ş. yetkililerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi. Program akışında öğrencilerimiz şiirlerini okudular ve sarı yazma halk oyunları gösterisini sundular. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih GÜNEY konuşmasında ; “İlyasbey Fahri Aygün Ortaokulunun taşıma merkezli okul olduğunu 14 hattan toplam 176 öğrencinin taşındığını belirtti. TOÇEV ´ in yürüttüğü Günebakan Projesi kapsamında TOTAL´ in katkıları ile yapımı gerçekleşen Fen Teknoloji odasından bu yıl 176 öğrencimizin yararlanacağını ve öğrencilerimizin teknolojik imkanlarla hazırlanan bu odada yeni deneyler yapma, fen teknoloji konusunda eğitimlerini pekiştirme imkanı bulacaklarını söyledi. Öğrencilerimize bu imkanları sağlayan ‘Okumak Her Çocuğun Hakkıdır’ diyerek yola çıkan Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı ile Total Oil Türkiye A.Ş. yetkililerine teşekkür etti . “

                Programın sonunda TOÇEV Yönetim kurulu üyesi Işın GÜRDAL ile TOTAL Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu Emir UĞUR’ a plaketleri verildi.

                Fen Teknoloji Odasının açılışı  saat 14:00 ‘ te öğrencilerle birlikte yapıldı.  

 

Kaynak : http://cide.meb.gov.tr/www/ilyasbey-fahri-aygun-ortaokulu-fen-teknoloji-odasi-acilisi-yapildi/icerik/358

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Milli Eğitim Müdürlüğü haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu