Cide Yatılı Bölge Ortaokulu Bilim Fuarı Sergisi Açıldı

Cide Yatılı Bölge Ortaokulu Bilim Fuarı Sergisi Açıldı
Bu haber 2015-04-10 09:33:32 eklenmiş ve 239 kez görüntülenmiştir.

İlçemiz Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Bilim Fuarı Sergisi 09/04/2015 günü saat 10.30 da açıldı. 

   “TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır.

     Açılış sergisine Kaymakamımız Sayın Fatih DEMİR, Garnizon Komutanımız Sayın Fatih TÜRKMEN,hakim ve savcılar, daire amirleri, okul müdürleri, öğrenciler ve halk katıldı.

    Hava muhalefeti nedeniyle okul yemekhanesinde açılan sergide 70 in üzerinde proje sergilendi. Etkinliğe 200 ün üzerinde öğrenci katıldı. Açılış töreninden sonra kurdele kesildi ve davetliler tek tek stantları gezerek proje sahibi öğrencilerden bilgi aldılar.

    Fen projelerinin yanı sıra diğer derslerde yapılan eserler de sergilendi. Türkçe dersinde kütüphane durağı, İngilizce dersinde okey ile İngilizce kelimeler öğrenme, teknoloji tasarım dersinde Çanakkale maketi, görsel sanatlar dersinde resim tabloları ile Fen Teknoloji dersinde kimyasal tepkimeler içeren deneyler öğrenciler tarafından sergilendi.

    Bilim Fuarı Sergisi 10 Nisan 2015 günü sona erecek.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Milli Eğitim Müdürlüğü haberleri
cide
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
En iyi Cideli Tv Programı
Sarı Yazmalı Show - Mavi Karadeniz Tv
Cideli Emin Ver Coşkuyu - Mavi Karadeniz Tv
Ahmet Aykın Hasret Akşamları - Vizyon Türk Tv
Öz Hızar İnşaat Cide
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu