TFF Sorumlusu Rasim Kara Cide'ye Geldi

TFF Gençlik Geliştirme Departmanı Sorumlusu Rasim Kara ve TFF Projeler Müdürü Tamer Güney, YİBO projesi için Cide ilçesine geldi.
Bu haber 2015-05-13 16:15:12 eklenmiş ve 3065 kez görüntülenmiştir.

TFF Gençlik Geliştirme Departmanı Sorumlusu Rasim Kara ve TFF Projeler Müdürü Tamer Güney, YİBO projesi için  Cide ilçesine geldi.

  Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in Riva Lisesi projesiyle başlayan futbolu tabana yayma harekatı doğrultusunda TFF Gençlik Geliştirme Departmanı Sorumlusu Rasim Kara ve TFF Projeler Müdürü Tamer Güney Cide’ye geldi. Yatılı Bölge Ortaokulu’nu ziyaret eden futbolun duayen ikilisi, projeyle ilgili bilgi almak için okul müdürü Hülya Işık'la görüştü. Kastamonu’nun pilot il olabileceğini belirten Kara ve Güney, ilimizdeki yatılı bölge okullarını inceleyerek rapor hazırlayacaklarını belirttiler.

  İstanbul’da açılan spor lisesine kaynak oluşturmak amacı ile Kastamonu YBO'lardan iki pilot okul belirlenecek. Belirlenen okullardan yetenekli öğrenciler İstanbul’da ki spor liselerine yönlendirilerek futbolda alt yapı oluşturulacak. Bu kapsamda gerçekleştirilen ziyarette TFF Gençlik Geliştirme Departmanı Sorumlusu Rasim Kara Taşköprü ve Cide YBO'nun pilot okul seçilebileceğini ifade etti.

  Okul ziyaretinde Kastamonu amatör futbol federasyon temsilcisi Ahmet Tabak ile Cidespor Antrenörü Seyfettin Çetin, İHL Müdür Yardımcısı Mustafa Kirencekaya, YBO Müdürü Hülya Işık ve YBO Beden Eğitimi Öğretmeni Galip Taha Boztepe'de yer aldı.

  Cide YBO’nun pilot okul seçilmesi halinde ilçenin tanıtım anlamındaki eksikliğini futbolun popülaritesiyle hızla giderecek. Cide YBO okulununda  önemli merkezlerden biri haline gelebileceği belirtildi.

 

 

 

 

 

Cide Rehber

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Spor haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu