Demir, Kandil Mesajı Yayımladı

Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir, Miraç kandili dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
Bu haber 2015-05-15 10:00:22 eklenmiş ve 387 kez görüntülenmiştir.

15 Mayıs 2015 Cuma gününü Cumartesiye bağlayan bu gece, Peygamber (s.a.v) Efendimizin mukaddes yolculuğunun ve manevi bir yükselişin ifadesi olan Miraç Kandilini idrak etmiş olacağız.

Bu kutsal gün ve geceler, günahlarımızdan arınmak için fırsat geceleridir. Bu fırsatları ganimet bilerek, günahlarımızdan temizlenmek için Rabbimize tövbe etmeli, rızasına uygun yaşayabilmek için O'ndan yardım istemeliyiz. Bu anlamlı geceler, günahlarımızdan arınmak, üstümüze düşen sorumlulukları yeniden gözden geçirmek ve kendimizi sorgulamak için önemli bir fırsattır Samimiyetle yapılan dua ve tövbe, kendimizi bulma ve bilmenin, bir başka deyişle bize "şah damarımızdan daha yakın olan " Yüce Yaratıcı'nın huzuruna kabulün en güzel yollarından biridir."

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Cide’li hemşerilerimin, Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu gecede Yüce Allah'a açılan ellerin, yapılan dua ve yakarışların, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, başta İlçemiz olmak üzere ülkemizin, İslam aleminin ve insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını temenni ederim.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu