Ersizlerdere’ye dev asma köprü

Boğaziçi Köprüsü ve 15 Temmuz FSM Köprülerinin benzeri olacak Ersizlerdere Köprüsü bu coğrafyanin en güzel gerdanlığı olacaktir. 490 metre uzunluğundaki, 30 metre genişliğindeki, 112 metre ayak yüksekliği'ndeki köprü Gergin Eğik Askılı yöntemiyle inşaa edilecek. Kastamonu-İnebolu projesinde yer alan iki tüneli birbirine 490 metrelik asma köprü bağlayacak.
Bu haber 2018-01-04 20:28:38 eklenmiş ve 48 kez görüntülenmiştir.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 18 Temmuz’da 1 milyar 390 milyon TL’ye ihalesi gerçekleştirilen ve 16 Ağustos’ta ihaleyi kazanan firmalarla sözleşmesi imzalanan Kastamonu İnebolu yolu projesinde yer alan Ersizlerdere Asma Köprüsü’nün proje görüntüsü ortaya çıktı.

Yeni İnebolu gazetesinin haberine göre, Ersizlerdere Asma Köprüsü projesinde Adıyaman Nissibi Köprüsü örnek alındı. Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü ekipleri Adıyaman’a giderek Nissibi Köprüsü’nü inceledi ve Ersizlerdere için uyarladı.
İki tünel arasında yer alacak olan asma köprü 490 metre uzunluğunda olacak. Tünelden çıkıp asma köprüyü geçen araçlar yeniden tünele girecek.
PROJEDE NELER VAR?
Cengiz İnşaat – Özaltın İnşaat konsorsiyumu tarafından yapılacak olan Kastamonu İnebolu yolu projesiyle iki yerleşim yeri arasındaki mesafe 72 kilometreye düşecek. Proje kapsamında Ağlı ilçesi yol ayrımı ile İnebolu arasındaki 38 kilometrelik alanda 5 adet tüp tünel, 6 köprü ve 9 kavşak yapılacak.

 

ETİKETLER : Ersizlerdere’ye dev asma köprü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
cide
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
En iyi Cideli Tv Programı
Sarı Yazmalı Show - Mavi Karadeniz Tv
Cideli Emin Ver Coşkuyu - Mavi Karadeniz Tv
Ahmet Aykın Hasret Akşamları - Vizyon Türk Tv
Öz Hızar İnşaat Cide
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu