Muhtarlar Toplantısı gerçekleştirildi

Kastamonu Valisi Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında 12.01.2018 tarihinde Cide ve Şenpazar İlçesi Köy ve Mahalle Muhtarlarının katılımı ile Muhtarlar Toplantısı gerçekleştirildi.
Bu haber 2018-01-17 22:39:01 eklenmiş ve 142 kez görüntülenmiştir.

Vali Sayın Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında yapılan toplantıya, Milletvekili Murat Demir, Şenpazar Kaymakamı ve Cide Kaymakam Vekili Orhan Yalınız, Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir,  Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar ile ilgili kurum müdürleri ve daire amirleri katıldı. Toplantıda Cide ve Şenpazar İlçesi muhtarları; sorun, talep ve şikâyetlerini direkt olarak Vali Karadeniz’e, Milletvekili Murat Demir’e ve ilgili il müdürlerine iletme fırsatı buldu.

 
Vali Sayın Yaşar Karadeniz yaptığı açılış konuşmasında;
 
 ‘’İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda yapılan toplantılardan birisi muhtar toplantıları bir diğeri ise halk toplantıları, yine bizim il de yaptığımız ekonomi toplantısı var ve ayrıca ilçelerde yapılan güvenlik toplantıları var. Şimdi muhtar toplantılarında biz ilçe sayımız fazla olduğu için ve mümkün olduğu kadar da her yıl her ilçeye ulaşabilmek adına iki ilçeyi birleştirerek bu şekilde toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Bu toplantılar İçişleri Bakanımızın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda yapılıyor. Bu genelge çıkmadan önce kaymakamlık görevini yürütürken zaman zaman mahalle buluşmaları ve halk buluşmaları adı altında toplantılar organize ederdik ve bu toplantılarda vatandaşımızın ve o mahallemizin muhtarını, ileri gelenlerinin taleplerini doğrudan alma şansımız olurdu. Yine o toplantılarda bizim verdiğimiz hizmetlerde acaba nerelerde aksamalar olduğunun bilgisini alma ve aksaklıkları giderme şansımız oluyordu. Dolayısıyla bu bir ihtiyaç aslında. Özellikle hizmet alanın hizmet verenin arasında bir iletişim köprüsü kurma açısından bir ihtiyaç ve bu ihtiyacı gideren bu toplantılarda sizlerin belirtmiş olduğu talepler burada arkadaşlarımız tarafından not alınıyor ve ilgili kurumlara iletiliyor. Çözülebilecek olanlar çözülüyor, çözülemeyecek olanlar da neden çözülemediği bizlere iletiliyor ve onlar üzerine tekrar biz başka çözüm yolları nasıl olabilir onları araştırarak, onları uygulamaya çalışıyoruz. Bugün de bu anlamda bizlere sunacağınız görüşler oldukça önemli.” şeklinde konuştu.
 
Şenpazar Kaymakamı-Cide Kaymakam Vekili Kaymakamı Sayın Orhan YALINIZ da yaptığı konuşmada özetle;
 
"Esasen idari manada iki İlçede de büyük problem yok.Bölgenin coğrafi şartları nedeni ile hizmetlerin yerine getirilmesi zor oluyor.İktisadın tanımında da belirtildiği üzere sınırsız ihtiyaçları sınırlı kaynaklarla karşılamaya çalışıyoruz.Acil ihtiyaçları öne alıp proğramlı şekilde işleri yürütme gayreti içindeyiz.Devletimizin  imkanları doğrultusunda hizmet ediyoruz.Şenpazara göreve geldiğimde 2017 yılı içinde yapılması planlanan projelerin %80 i bitirilmişti.Şu an itibari ile 2017 yılında yapılması planlanan işlerin %100 ünü bitirmiş durumdayız.İnşallah 2018 de de çalışmalarımız  başta 2017 den yarım kalan işler olmak üzere iki İlçede de  planlı proğramlı şekilde imkanlar doğrultusunda devam edecek" dedi. 
       
 
Kanalizasyon, ikinci kat asfalt, şebeke suyu beton yol, otomatik klorlama cihazı, köye kamera sistemi kurulması, konkasör konularındaki talep, istek ve önerilerin görüşüldüğü toplantıda Vali Karadeniz, vatandaşlarımızın sorularını cevaplayarak, çözüm bulunması noktasında ilgili kurum amirlerine talimatlarda bulundu. 
 
 
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
cide
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
En iyi Cideli Tv Programı
Sarı Yazmalı Show - Mavi Karadeniz Tv
Cideli Emin Ver Coşkuyu - Mavi Karadeniz Tv
Ahmet Aykın Hasret Akşamları - Vizyon Türk Tv
Öz Hızar İnşaat Cide
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu