Turizm Meslek Lisesi Avrupa yolcusu!

Cide Bayram Yusuf Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden bir grup öğrenci staj için Avrupa'ya gidiyor.
Bu haber 2018-01-18 00:40:13 eklenmiş ve 667 kez görüntülenmiştir.

Cide Bayram Yusuf Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden bir grup öğrenci Avrupa’da staj yapacak. Geçen yıl okulun İngilizce öğretmenliğini yapan Dursun Yücel tarafından Ulusal Ajansa sunulan 38 bin euroluk proje kabul edildi.

 

20 öğrenci ve 3 öğretmen önce İspanya daha sonra Almanya’ya gidecek. Öncesinde okul yöneticileri ve öğretmenler seminere alındılar. 11 Şubat 2018 tarihinde 10 öğrenci ve 2 öğretmen İspanya’ya hareket edecek. 24 Şubat tarihinde ise Cide’ye dönecekler. İkinci grup 10 öğrenci ve 2 öğretmen ise 25 Mart tarihinde Almanya’ya gidecek, 11 Nisan 2018 tarihine kadar staj çalışması yapacakları öğrenildi.

 

Okul Müdürü Emre Yıldırım yaptığı açıklamasında; "Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projeleri kapsamında belirlenen yurtdışına gidecek öğrencilerinin yasal tüm iş ve işlemlerinin tamamlandı. Geçen yıllarda da okulumuzdan Avrupa’ya staj için öğrenciler gitti. Bu üçüncü olacak. Öğrencilerimizin alanlarında en iyi şekilde yetişmeleri için yönetici ve öğretmenlerimiz ile elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" dedi.

 

Turizm Meslek Liseleri içinde verdiği eğitim ile marka olan Cide Bayram Yusuf Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Antalya’da düzenlenen altın kep yarışmasında iki kez Altın Kepi Cide’ye getirmişlerdi.

 

Cide Bayram Yusuf Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri son 7 yılda 3. defa yurtdışına staj için gidecekler.

 

Okulun başarıları

1. 2017 Antalya Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışmasında Türkiye 2.incisi olarak Altın Kep Kupası, 3 Altın Madalya ve 1000 TL para ödülü.

1. 2016 Antalya Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışmasında Türkiye 1.incisi olarak Altın Kep Kupası, 3 Altın Madalya ve 1500 TL para ödülü.

2. 2014 Antalya Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışmasında Türkiye 2.incisi olarak Altın Kep Kupası, 3 Altın Madalya ve 1000 TL para ödülü.

3. 2014 İstanbul Uluslararası Gastronomi Festivali Yarışmalarında;

                      ´´Chef Student Fish Competition´´ dalında 3.lük alarak Bronz Madalya.

                      ´´Chef Student Main Course Dish Competition´´ dalında 4.lük alarak Merit Madalya Ödülü.

                      ´´Chef Student Pasta Competition´´ dalında 4.lük alarak Merit Madalya Ödülü.

 

4. 2011 Hollanda-Amsterdam´da düzenlenen AEHT Avrupa Otelcilik ve Turizm Okulları Mutfak ve Kokteyl yarışmasında temsil.

 

5. 2011 İstanbul Uluslararası Gastronomi Festivali Yarışmaların da Novice Pastry Junıor dalında 4. olarak Mansiyon Ödülü.

 

6. 2011 Proje Tabanlı Beceri Yarışmasında İl´de Mansiyon Ödülü.

 

7. 2008 Proje Tabanlı Beceri Yarışmasında İl birincisi, Bölge Birincisi Olduk. Türkiye Finalinde Mansiyon Ödülü.

 

8. 2007 Proje Tabanlı Beceri Yarışmasında İl birincisi, İkincisi ve Mansiyon Ödülü.

 

9. 2005 AEHT Yarışması Bar Dalında Avrupa 3.'lüğü.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu