Araç'da gergin maç!

Kastamonu'nun Araç ilçesinde, Araç Belediyespor ile Cide Belediyespor arasında oynanan amatör küme maçında olaylar çıktı. Maç sonu Cide ekibine saldıran Araç Belediyespor futbolcuları ve taraftarları, bazı futbolcuları darp ettikleri belirtildi. Cide Belediyespor bugün konuyu yargıya taşıdı!
Bu haber 2018-02-04 17:55:55 eklenmiş ve 5138 kez görüntülenmiştir.

Mehmet Salman

www.cide.gen.tr - Kastamonu'nun Araç ilçesinde, Araç Belediyespor ile Cide Belediyespor arasında oynanan amatör küme maçında olaylar çıktı. Maç sonu Cide ekibine saldıran Araç Belediyespor futbolcuları ve taraftarları, bazı futbolcuları darp ettikleri belirtildi. 

 

Kastamonu 1.'ci Amatör Küme'de bu hafta oynanan Araç Belediyespor ile Cide Belediyespor karşılamasında futbol sahalarında istenmeyen görüntülere neden oldu. Maçın 1 – 1 berabere tamamlanmasının ardından saha karıştı. Maçtaki az sayıda polis ve jandarma ekipleri Cide Belediyespor takımının güvenliğini almak için büyük çaba gösterdi. Maç sonunda Cide Belediyespor takımı güvenlik güçlerinin yoğun kontrolüyle ilçeden ayrıldı.

 

“Cide Belediyespor Başkanı Erol Çelebi, canımızı zor kurtardık!”

 

Cide Belediyespor takım başkanı Erol Çelebi, yaşanan olayların bir futbol müsabakasına yakışmadığını belirterek, maç sonrası canlarını zor kurtardıklarını ifade etti.

 

Çelebi: “İnanin ben ömrümde ilk defa böyle Bir şey ile karşılaştım. Maç biter bitmez Araç Belediyespor futbolcuları, teknik heyeti ve taraftarları topyekun üzerimize saldırdı. Yedek kulübesine tüm takımı toplayarak zarar görmemeye çalıştık. Az sayıdaki güvenlik güçlerinin yoğun uğraşları sonunda canımızı zor bela kurtardık. Bazı futbolcularımız yaşanan olaylar sırasında darp edilerek yaralandı. Sahaya kaldırım taşından tutun atmadıkları bir şey kalmadı. Böyle bir spor müsabakası olmaz. Biz kendi sahamızda ligin ilk devresinde aynı takımı konuk ettik, karşılaşmnadan da 3-1 yenik ayrılmamamıza rağmen, tek bir taşkınlığı bırakın onları yemek daveti verip ilçelerine çiçeklerle uğurladık” dedi.

 

“Bir Belediye Başkanına hiç yakışmadı”

 

Cide Belediyespor Başkanı Erol Çelebi, müsabaka sonunda olayları ateşleyen kişinin Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, olduğunu iddia etti. 

 

Çelebi: “Maç sonunda koşarak sahaya giren Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu'nun yaptıklarıyla olayların daha büyümesine neden oldu. Futbolcularımıza direk olarak saldırıda bulunup darp eden Ayanoğlu'nun söylediği bir söz ise adeta kanımızı dondurdu. Yedek kalecimizle tartıştığı sırada 'Gebertin bunları, buradan çıkarmayın' sözüyle orada bulunan herkesin saldırısına uğradık. Bırakın darp edilmeyi ölümün eşiğinden döndük. Bir ilçenin belediye başkanının bu tavrına karşı söyleyecek söz bulamıyorum. Kamuoyu vicdanına bırakıyorum” diye konuştu.

 

“Yasal hakkımızı kullanacağız”

 

Açıklamalarını sürdüren Cide Belediyespor Başkanı Erol Çelebi; ”Yaşanan olaylar sonrası yasal haklarını kullanarak, Araç Belediye Başkanı ve takımından, tüm Cide Belediyespor ekibi olarak şikayette bulunduk. Orada yaşanan olaylar hem maçın hakemleri hemde güvenlik güçleri tarafından kayıt altına alındı. Bundan sonraki süreçte hakkımızı şikayette bulunarak Türkiye Cumhuriyetinin bağımsız yargısında arayacağız. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır” sözlerine yer verdi.

 

“Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, iddiaları reddetti”

 

Yaşanan gergin maç sonrası Cide Belediyespor Başkanı Erol Çelebiye Yanıt veren Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, iddiaları reddetti.

 

Ayanoğlu: “Maç sonu Cideli futbolcuların küfürlü konuşmalarından dolayı bir gerginlik yaşandı. Bende olayları yatıştırmak için sahaya indim ve hala küfür eden Cideli bir futbolcuya bunlar bir futbol müsabakasına yakışmıyor dedim. Ama bu kez aynı kişi benim şahsıma ağza alınmayacak şekilde küfür etti. Biz yine sağduyulu davranarak konunun uzamamasını sağladık. İddia edildiği gibi bir kavga ve saldırı olmadı. Bende eski bir futbolcuyum, saha içinde yaşananlar saha içinde kalır, saha dışına taşmaz. Bizler Araç ilçemize gelen Cide takımımız için maç sonu yemek dahi hazırlattık. Yaşananlar elbette bir spor müsabakasına yakışmadı. Yaşanmaması gereken, heleki bir spor müsabakasına hiç yakışmayan olaylar bunlar. Ama şahsıma karşı Cide Belediyespor Başkanı Erol Çelebi tarafından ortaya atılan iddiaların hiç birinin kabul etmediğimi belirtmek isterim” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Mehmet maral 2018-02-04 19:43:47
Yazıklar olsun ki böyle bi karakter ak partiden çıkıp belediye başkanı olmuş. Ben cidebelediyespor futbolcusu ve takımın o maçtaki Kaptan-ı olarak konuşuyorum. Maç zaten olaylı geçti sert müdahalelerle geçti ki zaten maç içinde gösterilen kartlar bunun göstergesidir. Vallahi kanım dondu belediye başkanının açıklamalarını okuyunca ne Mekke müslğmanıymışta biz göremedik o sıra. Öldürün gebertin dedi futbolcumuza tekme attı ve buna da polisler müsade etti. Bir tane polis güvenlik orda sesini çıkaramadı. Kafamıza taşlar atıldı. Bütün bunlardan cezasız ayrılınıyorsa bu şehirde ki siyasi güçlerden de futboldaki sorumlulardan da şüphe duyarım.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Spor haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu