Cide’de “kağıt uçak” yarışması yapılacak


Bu haber 2018-02-11 18:02:48 eklenmiş ve 709 kez görüntülenmiştir.

Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI) tarafından düzenlenen 2020 Dünya Hava Oyunları’na ev sahipliği yapacak aday ülkeler arasına ismini yazdıran Türkiye, rakiplerine bırakarak organizasyonu yapmaya hak kazandı.

 

Dev organizasyona Antalya, İzmir ve Eskişehir gibi şehirler ev sahipliği yapacak. Resmi imzaların ise 14 Şubat’ta atılması bekleniyor.

 

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Sağlık Kurulu Üyesi Erdem Güntepe, geçen hafta içerisinde  2020 Hava Oyunları ile ilgili tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıya Cide Halk Eğitim Müdürü, İlçe Spor Müdürü, ilgili öğretmenler ve sporseverler katıldı. Güntepe yaptığı açıklamada, "16 Nisan Pilotlar Günü’nde İlkokul öğrencileri arasında Kağıt Uçak Yarışması düzenlenmesine karar verdik. Ayrıca 23 Nisan ve 19 Mayıs tarihlerinde düzenleyeceğimiz etkinliklerden sonra Havacılığa meraklı ve yetenekli çocuklar için Model Uçak Kursları düzenleyeceğiz. 2018 ve 2019 yıllarında yapılacak yarışmalara Cide’den sporcuların katılması ve Milli Formayı giymeleri için gerekli desteğin verilmesi için herkesi bu oluşuma davet ediyoruz" dedi.

 

İlerleyen günlerde Cide’de Havacılık Kulübü kurulması için çalışmalara başlanacağı belirtildi.

 

 

Cide Rehber

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
En iyi Cideli Tv Programı
Sarı Yazmalı Show - Mavi Karadeniz Tv
Cideli Emin Ver Coşkuyu - Mavi Karadeniz Tv
Ahmet Aykın Hasret Akşamları - Vizyon Türk Tv
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu