Cide'de tiyatro etkinlikleri sürüyor

Cide Belediyesi her ay bir tiyatro etkinliği kapsamında, “Zaptiye Televizyon Kabaresi” ilçe sakinlerine konuk olacak.
Bu haber 2018-02-15 21:59:14 eklenmiş ve 1039 kez görüntülenmiştir.

 

Cide Belediyesi her ay bir tiyatro etkinliği kapsamında, “Zaptiye Televizyon Kabaresi” ilçe sakinlerine konuk olacak.

 

Cide Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor. Haziran ayına kadar Cide halkını ayda bir tiyatro ile buluşturmayı hedefleyen Cide Belediyesi’nin üçüncü konuğu “Zaptiye Televizyon Kabaresi” olacak. 

02 Mart günü akşam saat 20.00’de Cide Belediyesi Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda sergilenecek olan Volkan Dinç’in yazdığı, Serkan Budak’ın yönettiği komedi oyununda, Tekin Temel, Hülya Şen, Deniz Arcak, Suat Güzey, Çetin Karakul, Duygu Baydur ve Can Türkoğlu gibi hepsi birbirinden ünlü ve usta oyuncular yer alıyor. 

 

Etkinliklerle ilgili açıklamada bulunan Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir; “Bu sefer de Zaptiye oyunu ilçemize konuk olacak. Bu oyunu özellikle topluma çok faydalı icatların nasıl zararlı hale getirildiğini anlattığı için seçtik. Bu faydalı icatların nasıl yozlaştığını, değerlerimize nasıl zarar verdiğini eğlenceli ve mizahi bir anlatımla Cide’nin sanatseverleriyle buluşturacağımız bu oyun, televizyon seyircisini izledikleri programları yeniden sorgulamasını sağlayacak müzikli danslı ve eğlenceli. Bir şeyleri anlatmanın en güzel yolu güldürerek anlatmak. Bu oyun da, bir televizyon kanalının yayın akışını takip eden bir kurgu ile seyircinin nelere maruz bırakıldığını sosyal ve kültürel açıdan nasıl zarar gördüğünü, Türk toplum gelenek ve göreneklerinin maddiyat uğruna nasıl görmezden gelindiğini, kirli bilginin nasıl seyirciye aktarıldığını mizah yolu ile anlatıyor. İzlenmesini tavsiye ederim. Etkinliklerden olumlu tepkiler alıyoruz. Her seferinde salonun dolmasından mutluyum. Şimdiden herkese iyi seyirler diliyorum” dedi.  

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu