Ülke STK'larından Mehmetçiğimize destek

Türkiye Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu çatısı altındaki il federasyonları, ortak bir basın açıklaması yaparak Afrin'de ülkenin bekası için savaşan Mehmetçiğimize destek verdi.
Bu haber 2018-02-17 19:24:43 eklenmiş ve 924 kez görüntülenmiştir.

 

www.cide.gen.tr -  Türkiye Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu çatısı altındaki il federasyonları, ortak bir basın açıklaması yaparak Afrin'de ülkenin bekası için savaşan Mehmetçiğimize destek verdi.

 

Afrin harekatına yönelik basın bildirisi programı, Konfederasyona bağlı İl Federasyon Başkanları, STK temsilcileri ve vakıf başkanlarının katıldığı yemekli istişare ve basın açıklaması programına Üsküdar Belediye Başkanı  Hilmi Türkmen'in de konuk olduğu toplantı Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Genel Başkanı Hasan Ekşi'in Federasyon başkanları ve yönetim kurulları huzurunda basın bildirisini okuması ile sona erdi. 

 

Konfederasyon başkanının açıklamalarında, “Tüm Türkiye İl STK ve Federasyonları olarak, Devletimizin ve güvenlik güçlerimizin yanındayız” ifadesi kullanıldı. 

 

Toplantıya Kastamonu adına katılan Kastamonu 1946 Demokratlar Derneği Genel Başkanı Cideli hemşehrimiz Kemal Turgut, yaptığı açıklamada, "Her daim ülkenin ve kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduklarını" belirtti.

Kemal Turgut; “Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve TSK’nın Suriye’nin kuzeyindeki harekatı, haklıdır, yerindedir ve doğru zamanındadır. Türkiye meşru savunma hakkını kullanmaktadır. Harekat Türkiye'nin ve Suriye'nin toprak bütünlüğü içindir. Bizler her daim Devletimizin ve kahraman Mehmetçiğimizin yanındayız” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu