Cide yine Murat Aydın dedi!

Cide Esnaf Sanatkarlar Odası seçiminde mevcut Başkan Murat Aydın, 4 yıllığına tekrar göreve seçildi.
Bu haber 2018-02-19 23:50:26 eklenmiş ve 1855 kez görüntülenmiştir.

 

Cide’de Esnaf Sanatkarlar Odası başkanını seçti. Başkanlık seçimi Belediye’nin Sahil Düğün salonunda yapıldı. Divan Başkanlığına Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Dursun Ergin seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan olağan kongrede bir önceki döneme ait yönetim ve denetim kurulu raporları ibraz edildi.

Bu arada yaptığı hizmetlerden dolayı Cide Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanına, İl Esnaf Odası Başkanlığı plaket verdi. Plaketi İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan, Murat Aydın’a sunarken çalışmalrından dolayı teşekkür etti

.

Cide Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı için iki adayın listesi yarıştı. Geçen dönem başkanlık yapan Murat Aydın’ın başını çektiği liste ile Özkan Özcan’ın listesi aday olmak için Divana müracaat etti.

 

Mavi pusulada Özkan Özcan’ın yönetim kurulu asıl listesinde; Kamil Kalpak, Özgür Bağ,Özgür Özsoy Necdet Kaplan,Hüseyin Durası, Süleyman Salcı, Denetim kurulu asıl listede ise Adem Batur,Murat Acar,Naim Okçu yer aldı.

 

Beyaz pusulada Murat Aydın’ın yönetim kurulu asıl listesinde; Muhittin Can, Mevlüt Makal, Ahmet Par, Erhan Dik, Sadiye Oral, Uğur Gürsoy.

 

 Denetim Kurulu asil listede ise; Erhan Çetinkaya, Ziya Aday, Cezmi Yıldız yer aldı.

 

 

Divan Başkanı Ergin, iki adaya da söz verdi. 

Başkan adayı Özkan Özcan geçen dönem üye aidatları ile ilgili üyelerin sıkıntısını dile getirdi. ”Dört yıl önce verilen sözleri duyduk. 4 yıl boyunca yapılamayanları gördük.Aidat borcunun silinmesi sözü verilmişti. Hiçbir esnafın aidat borcu silinmedi. Dört yıl boyunca bırakın aidat borcunun silinmesini, borcu olanın işlemi yapılmadı. Sel felaketinden sonra sıkıntıya giren esnafa yardımcı olunmamıştır. Ben aynı zamanda vakıfın mütevelli heyetindeydim” diyerek eleştirilerini sıraladı.

 

 

Daha sonra söz alan Başkan adayı Murat Aydın ise şunları ifade etti;  “Odaya yeni bina kazandırdık. Biz Oda Başkanlığımızı devraldığımızda bir adet bilgisayarımız vardı. Şimdi Odamızın müstakil binası vardır. Bize destek sağlayan Oda Başkanımız Dursun Ergin’e teşekkür ediyorum” diyerek, 4 yıl boyunca yaptıkları hizmeti tek tek dile getirdi.

 

Yapılan seçim sonucunda geçen dönemki başkan Murat Aydın 311 oy alırken, Özkan Özcan 231 oy alabildi.. 4 oy ise geçersiz sayıldı. Bu sonuç ile Cide Esnaf Sanatkarlar Odası başkanlığına Murat Aydın 4 yıllığına yeniden seçilmiş oldu.

 

Salon dışındaki bir etkinlikte üyelere ve misafirlere döner, ayran ikramı oldu. Cide’nin döneri ile meşhur ustası Süleyman usta gün boyunca misafirlere döner  ikram etti.

 

Cide Esnaf  ve Sanatkarlar Odası olağan kongresine; Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Dursun Ergin, Kastamonu Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Mehmet Tiryakioğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetim kurulu üyesi Fehmi Yılmaz, Bakanlık Temsilcileri, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Hüseyin Ergün, Cide Otomobilciler odası Başkanı Halis İşler, Cide Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı Mehmet Arif  Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Emre Mutlu, İlçe SGK Müdürü Galip Darıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan katıldılar.

 

www.cide gen.tr ailesi olarak; Tekrar Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanılığına layık görülen Murat Aydın'a görevinde başarılar diliyoruz.
 
 
Cide Rehber
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu