Kasder-Fed, '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Paneli'

Kastamonu Dernekler Federasyonu Kasder-Fed tarafından düzenlenen panel ile “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” kutlandı.
Bu haber 2018-03-09 17:55:13 eklenmiş ve 974 kez görüntülenmiştir.


Numan Olgun

www.cide.gen.tr - Kastamonu Dernekler Federasyonu Kasder-Fed tarafından düzenlenen panel ile “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” kutlandı.

 

İstanbul Mecidiyeköy Kültür Salonunda Kasder-Fed  Kadın Kolları tarafından gerçekleştirilen etkinlik, saygı duruşu, İstiklal Marşı, Başkan H.Selami Çelebioğlu'nun açılış konuşması ve günün önemini anlatan slayt gösterisiyle başladı.

 

Etkinlikte sırasıyla Eğitimci-Danışman Güler Sarıcı, Avukat Tuçehan Erdoğan, Gazeteci-Yazar Hüzün Yücel tarafından Emekçi Kadınlar hakkında konuşmalar gerçekleştirildi.

 

Etkinliğe özel olarak katılan CHP İstanbul Milletvekili Yrd.Doç.Dr Gülay Yedekçi ise, gelinin de bir Kastamonulu olduğunu belirterek şu sözlere yer verdi:

“Özellikle bir Kastamonu dünürü ve severi olarak biz kadınlar için önemli olan bu günde, bir Kastamonu panelinde sizlerle olmaktan çok mutluyum. Kastamonulular herkesin bildiği gibi vatanını milletini çok seven, bu millet ve memleket için canını sakınmadan veren insanlardır. Biz vatansever insanları çok seviyoruz, bu ülke Kuvayi Milliye sınırları içinde bir bütündür ve bölünemez, bizim için en kıymetlisi budur. Bu uğurda özellikle en çok kadınlar emek çekiyor. Çünkü kadınlar hem anne hem eş hemde evlat hemde kardeş. Kadınlar dünyayı güzelleştiren en güzel canlılardır” dedi.

 

“Çocuk istismarına dikkat çekti”


Son 10 yılda artan çocuk istismarlarını rakamlarla anlatan Yedekçi: “Ülkemizde özellikle son zamanlar bazı sıkıntılar yaşanıyor. Bunların başında da çok yüksek miktarda artan çocuk istismarları var. Çocuklarımız tacize-tecavüze uğramasın istiyoruz. Maalesef son 10 yılda %700 artan bir çocuk istismarı var. Ve yine son 10 yılda 300 Bin çocuğa taciz ve tecavüze bulunulmuş olması, ülkemizin acı bir gerçeğidir” diye konuştu.

 

“Mehmetçiğimiz en büyük destekçisi Türk kadınlarıdır”

 

Konuşmasını sürdüren Gülay Yedekçi, Afrin'de savaşan kahraman Mehmetçik zaferle yurda dönecektir dedi ve ekledi, “Mehmetçiklerimizin en büyük destekçisidir Türk kadınlarıdır.”

 

Yedekçi: “Şuan Suriye'nin Afrin şehrinde savaşan kahraman Mehmetçiğimize kolaylıklar diliyorum. İnanıyorum ki en kısa sürede oradaki görevlerini tamamlayıp zaferle dönecekler. Peki Türk kadını ne yaptı. Mehmetçiğime dualarını etti, yanında yemek hazırladı yollara çıktı ben senin annenim dedi ve Mehmetçikleri öptü. İşte Tük kadını böyle güzel ve yürekli bir kadın. Bu ülkenin bir vatandaşı olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Böyle güzel kadınlardan oluşan bir ülkede yaşıyor olmak inanın muhteşem bir duygu” şeklinde konuşarak, '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü' en içten duygularıyla kutladığını ifade etti.

 

Kasder-Fed Kadın Kolları Başkanı Fatma Kıranoğlu ve yöneticileri tarafından panele katılan misafirlerle bire bir ilgilenildiği etkinlikte, Kastamonu Sanat Kurulu sanatçıları tarafından seslendirilen Kastamonu Türküleri katılımcılardan büyük alkış aldı. 

 

Etkinliğe Cide STK'larından yoğun katılım sağlandığı görüldü.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu