Cide'nin turizm lisesi bu kez Almanya'yı fethetti!

Son zamanlardaki etkinlikler, yerel projeler, yarışmalar ve özellikle yurt dışı eğitim projeleri ile adından sıkça söz ettiren, ilçemizden yurt dışına giden tek okulumuz olan Bayram Yusuf Aslan Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, İspanya’dan sonra şimdi’de Almanya’da staj ve eğitim faaliyetlerine başladı.
Bu haber 2018-03-28 10:48:54 eklenmiş ve 824 kez görüntülenmiştir.

www.cide.gen.tr - Son zamanlardaki etkinlikler, yerel projeler, yarışmalar ve özellikle yurt dışı eğitim projeleri ile adından sıkça söz ettiren, ilçemizden yurt dışına giden tek okulumuz olan Bayram Yusuf Aslan Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, İspanya’dan sonra şimdi’de Almanya’da staj ve eğitim faaliyetlerine başladı.

 

Okul Müdürü Emre Yıldırım ve Müdür Yardımcısı Nurullah Hazinedar ile birlikte Almanya’da bulunan öğrenciler Internationale Bund işletmelerinde işbaşı eğitim görerek bilgi ve deneyimlerini artırıyorlar. Yaklaşık iki hafta sürecek olan staj/eğitim faaliyetlerinin ardından ülkemize dönecekler.

 

Proje koordinatörü olan Okul Müdürü Emre Yıldırım; ‘’Cide'den bu tarz projeler ile Avrupa'ya gitmenin, orada Cidemizin tanıtımını yapmanın ve öğrencilerimizin eğitimlerinin kültürel etkileşim ile birleşerek onların vizyon sahibi bireyler olması için kurum olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Almanya'da ki staj ve eğitim faaliyetleri şu ana kadar oldukça verimli geçmektedir. Eğitimler ile birlikte kültürel gezi ve etkinliklerimiz içinde planlarımız bulunmakta. Almanya ve çevresindeki ülkelere de öğrencilerimiz için geziler düzenleyip onların kültürel kıyaslama ve deneyim kazanmalarını hedeflemekteyiz’’ dedi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu