Doğalgaz talebine nüfus engeli

Cide'ye doğalgaz gelmesi için başlatılan girişimler nüfus engeline takıldı.
Bu haber 2018-03-30 14:56:04 eklenmiş ve 2202 kez görüntülenmiştir.

 

www.cide.gen.tr - Cide'ye doğalgaz gelmesi için başlatılan girişimler nüfus engeline takıldı.

 

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir ile Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir, Cide ilçemizin doğalgaz talebini iletmek üzere BOTAŞ'ı ziyaret ettiler. Şirketin Genel Müdür Vekili Abdülvahit Fidan tarafından karşılanan ve konuk edilen Milletvekili Demir ve Başkan Demir, Kastamonu ilçelerinin doğalgaz taleplerini direk olarak ilettiler.


“20 bin nüfus şartı”

 

BOTAŞ Genel Müdür Vekili Abdülvahit Fidan'la yapılan görüşmede, ilçelerin doğalgaz alabilmeleri için en az 20 bin nüfus şartı arandığı öğrenildi.

BOTAŞ Genel Müdür Vekili Abdülvahit Fidan: “İlçelerin doğalgaz hizmetini alabilmeleri için kanun gereğince ilçe nüfusunun en az 20 bin olması gerektiğini” belirtti.

 

Milletvekili Murat Demir gerçekleştirilen önemli görüşme için şu mesajı paylaştı:

“Ülkemizin önemli kuruluşlarından olan BOTAŞ'ı Cide Belediye Başkanımız Sayın Necdet Demir ile ziyaret ettik.

Genel Müdür Vekili Abdülvahit Fidan'la, Ülkemizin ve Kastamonu'muzun doğalgaz ve enerji yatırımları hakkında bilgi alışverişinde bulunduk.

Ayrıca, Cide ilçemize doğalgaz getirilmesi konusunu gündeme getirdiğimiz görüşmede Genel Müdür Yardımcımızdan bunun için kanun gereğince ilçe nüfusunun en az 20.bin olması gerektiği cevabını aldık” dedi.

 

“Hizmet için nüfusunuzu memleketinize alın”

 

Milletvekili Murat Demir, her alanda olduğu gibi doğalgaz konusunda da nüfusun önemine dikkat çekti. Büyük şehirlerde ki hemşehrilerimize seslenen Demir; “Nüfus meselesinin önemi bir kez daha ortaya çıkmış oluyor. Bazı hizmetleri eksiksiz alabilmemiz maalesef nüfusla orantılı. O yüzden büyük şehirlerde yaşayan hemşehrilerimiz lütfen nüfus kayıtlarınızı kendi memleketlerinize taşımaktan çekinmeyin. Bunun faydasını mutlaka her türlü hizmeti alarak göreceğimizden emin olun.”

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu