Genç Umut son yolculuğuna uğurlandı

Kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Umut Yılmaz, son yolculuğuna gözyaşı ve dualarla uğurlandı.
Bu haber 2018-05-04 22:39:07 eklenmiş ve 4881 kez görüntülenmiştir.

Önceki gün İstanbul’da genç yaşta vefat eden Umut Yılmaz’ın (25) cenazesi bu gün Cide’ye getirildi. Memiş Mahallesindeki baba evinin önünde helallik alınmasından sonra Umut’un cenazesi, Memiş Mahallesi Cami’ne getirildi. Cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı. Daha sonra Memiş Mahallesindeki Mezarlığa defin edildi.

 

1993 tarihinde Cide’de dünyaya gelen Umut, Fikret-Sultan çiftinin 3. Çocuğu idi. Babası O’na, Umut adını vermişti. Ailesinin Umudu olsun istemişti.

 

Cide’de eğitimine Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu’nda başlayan Umut, Bayram Yusuf Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini bitirdi. Askerliğini tamamladıktan sonra Mesleğini icra etmek, para kazanmak için İstanbul’un yolunu tuttu. Burada bir otelde çalışmaya başladı. Arkadaş canlısı olan Umut, aynı liseden mezun bir arkadaşını da İstanbul’a yanına çağırdı. Birlikte çalışmaya başladılar. 1 Mayıs tatil günü olduğundan, İstanbul’da arkadaşı ile gezdi. Belki hayallerini birbirleri ile paylaştılar? Ne oldu ise akşamı oldu. Akşam dinlenmek, sabah işe gitmek için odasına geçip yattı. Hani şairin dediği gibi; uyudun uyanmadın olacak/kim bilir nerde, nasıl kaç yaşında, bu dizeler sanki Umut için yazılmıştı. Bir daha uyanmadı. İşine de gidemedi. Dün konuştuğu hayalleri de yoktu artık! Henüz 25 yaşında idi ve genç yaşta hayata veda etti. Arkasında, gözü yaşlı anne ve baba bıraktı.

 

Kim ne derse desin, Cemal Süreyya’nın dediği gibi, “Her ölüm erken ölümdür!”

 

Umut için ise, ölüm gerçekten tüm anlamlarıyla erken oldu!

 

Umut’un hayattan alacağı henüz bitmemişti.

 

Düşlerinin peşinden koşmak için zamana ihtiyacı vardı.

 

Kısacık ömrüne kocaman bir hayatı sığdırmış olması, hayatı dolu dolu ve hızlı yaşaması, geride kalanları teselli etmeye yetmeyecek kadar erkendir gelen ölüm.

 

Ve giden kaç yaşında olursa olsun, ölümün o soğuk yüzünü hiç bir zaman sevdiklerimize yakıştıramayız,! Umut, henüz 25 yaşında idi! Tam da yakıştıramadıklarımızdan...

 

Mekânın Cennet Olsun, Çocuğum!

 

Allah’ım, bu gencecik yaşta huzuruna gelen kulunun günahlarını affet!

 

Mustafa Edipoğlu/Cide Rehber 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu
escort bayan