Cide Yelken Kulübü 4. yılını kutluyor

Dört yıl önce filizleri atılan ve çeşitli yarışmalara katılıp önemli dereceler elde eden Cide Yelken Kulübü 4. yılını kutluyor.
Bu haber 2018-05-07 16:13:17 eklenmiş ve 1207 kez görüntülenmiştir.

www.cide.gen.tr - Dört yıl önce filizleri atılan ve çeşitli yarışmalara katılıp önemli dereceler elde eden Cide Yelken Kulübü 4. yılını kutluyor. 

 

Başkanlığını ve antrenörlüğünü Cideli doğasever Doktor Erdem Güntepe’nin yaptığı yelken kulübü 4. yılını yapacağı yeni etkinliklerle kutlayacak.
 

 

Kastamonu’da ilk olma özelliğini taşıyan Cide Yelken Kulübü hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Dr. Erdem Güntepe şu sözlere yer verdi: 

“Dört yıl önce Mayıs ayında Cide ve Kastamonu için ilk sayılacak bir derneği hayata geçirdik ve Cide Yelken Kulübünü kurduk. Bu dört yıl içinde sizlere rehberlik yapabilmek için Hakemlik, Eğitmenlik, Antrenörlük eğitimleri aldık. Yelkenli sayımızı 6'ya,Yelken Eğitimi alan üye sayımızı 20'nin üzerine çıkardık. Temel Denizcilik, Temel Yelkencilik, Dingi ve Yelkenli Yatçılık Eğitimleri verdik ve katıldık. Uluslararası bir yarışta Kastamonuyu temsil ettik. Marmaris, Gökova, Amasra ve tabiki Cide sularında Sarıyazmamızı dalgalandırdık. Hala Kastamonu'nun tek Yelken Kulübüyüz. Bununla gurur duyuyoruz ama daha çok çalışmamız gerekiyor. Hala çok eksiğimiz ve başarmamız gereken pek çok hedefimiz var” dedi.

 

 

“2018 sezonunu iki güzel haberle açıyoruz”


Başkan Erdem Güntepe resmi olarak kurulan Cide Yelken Kulübünün 2018 yılını iki güzel haberle açtıklarını belirtti.

Güntepe: “Birincisi tekne sayımızın 8'e çıktığını sevinerek bildiriyorum. Artık çocuklarımız Optimist kategorisinde yarışlara katılabilecekler. İkincisi Haziran ayında çocuklarımız için çok farklı bir etkinliği hayata geçiriyoruz. Detaylarını çok yakında paylaşacağız, bunun için bizi takip etmeye devam edin. 2018 sezonunun oldukça hareketli geçeceğini şimdiden söyleyebilirim. Yetişkinler için Yelken Kursu 15 Mayıstan itibaren başlayacak, ilgilenenlerin bizimle temasa geçmesi yeterli. Daha önce yelken eğitimi almış arkadaşlarımızla ileri düzey eğitimler sezon boyunca devam edecek. 1 Temmuz Kabotaj Bayramı için hazırlıklarımız devam ediyor, özlediğimiz Deniz Bayramları Cide Yelken Kulübü farkıyla yeniden hemşehrilerimizle buluşacak. Rıfat Ilgaz Sarıyazma Kültür ve Sanat Festivali süresince de çok farklı bir etkinlikle sizlerle olacağız. Gözünüz denizde, eliniz yelkenin halatlarında olsun.”

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu