Cide CHP’den ‘Anneler Günü’ lokması

Cumhuriyet Halk Partisi Cide İlçe Teşkilatı 13 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla lokma dağıttı.
Bu haber 2018-05-11 15:11:03 eklenmiş ve 1633 kez görüntülenmiştir.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Cide İlçe Teşkilatı 13 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla lokma dağıttı.

 

Cuma günü olması nedeniyle Pazaryerinde Cide CHP Kadın Kollarının tarafından gerçekleştirilen etkinlikle, ilçe kadınlarının ‘Anneler Günü’ kutlandı.

 

CHP Cide İlçe Başkanı Tanıl Gürsoy’da 13 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Gürsoy’un mesajı şu şekilde: 

“Ülkemizin çağdaş ve aydınlık yarınlarını inşa edecek olan çocuklarımızın, gençlerimizin yetiştirilmesinde büyük emeği olan, Atatürk ilke ve devrimlerini kılavuz edinmiş annelerimize en derin sevgi ve şükran duygularımı ifade etmek istiyorum.

Kadınlarımız, annelik sorumluluğunun yanı sıra, ülkemizin en zorlu dönemlerinde mücadeleci, azimli, fedakar ve güçlü duruşları ile engelleri aşmaya çalışmış ve başarmışlardır. En büyük mücadele ise ulusal kurtuluş savaşımız sırasında gösterilmiştir. Ancak bu büyük mücadele, yurdumuzun yabancı orduların işgalinden kurtarılmasıyla bitmemiş, yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin vizyonu oluşturulurken, Ulu Önder Atatürk, kadınlarımıza toplumsal yaşamın her alanında birçok hak ve görevler vermiştir. Tüm hak ve sorumluluklar kadınlarımız tarafından büyük bir gayretle üstlenilmiş. Başarıların mimarı olunmuştur. Bugün de annelerimizin, kadınlarımızın taşıdıkları görev ve sorumluluklar en az Kurtuluş Savaşı yıllarındaki ölçüde önem arz etmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar ve üzerinde dolaştırılan karanlık bulutlara karşı şimdi mücadele zamanıdır.

Cumhuriyetimize bağlı değerlerimize emek veren tüm annelerimizle, kadınlarımızla ve genç kızlarımızla, birlik ve beraberlik içerisinde, sevgi ve dostluk inşa edeceğimiz aydınlık bir Türkiye için azimle, kararlılıkla ve çalışma aşkıyla hedefimize yürüyeceğimize tüm kalbimle inanıyorum

Ülkemizin içinde bulunduğu bu günün karanlığını ancak çağdaş, ilerici, modern, duyarlı annelerimizin destek ve kararlığı ile iktidara ulaşarak aydınlığa dönüştürebileceğimizi biliyorum. TIPKI KURTULUŞ SAVAŞI YILLARINDA OLDUĞU GİBİ.

Bu yıl her yıl yaptığımız etkinliklerden farklı olarak Kadın kolları başkanlığımız pazar-yerinde kadınlarımızla annelerimizle ve halkımızla bir araya gelerek lokma dağıtımı yaptık. Bu etkinliğin yapılmasını sağlayan kadın kolları üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Ve tüm annelerimizin sabır ve sağduyularına olan inancımı yineleyerek . Onların emek ve azmi neticesinde Ulu Önderim Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizlere olan emanetine sahip çıkacaklarına olan inancımla. Tüm annelerimizin gününü kutluyor esenlikler dilerim.”

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu
escort bayan