Kastamonu Eğitim-İş’ten MEM’e tepki

Eğitim-İş Kastamonu Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasında, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tepki gösterildi.
Bu haber 2018-05-21 13:04:23 eklenmiş ve 600 kez görüntülenmiştir.

 

Eğitim-İş Kastamonu Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasında, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tepki gösterildi.

 

Eğitim-İş Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Tevfik Bal, Kastamonu Milli Eğitim Müdürü 19 Mayısta Milli Eğitim çalışanlarının 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamadığını söyleyerek, konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

 

 

Ahmet Tevfik Bal, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

 

"Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında da eğitim çalışanlarımızın bayramını kutlamadı!

 

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kısa mesaj (SMS) sistemiyle önemli günlerde bütün eğitim çalışanlarına kutlama ve anma mesajları göndermektedir. Ancak ne hikmetse bu önemli günler arasında bir türlü milli bayramlarımız ve 10 Kasım gibi önemli anma günlerimiz bulunmamaktadır!

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bir defasında geçmişte eğitim çalışanlarının sosyal medya üzerinde yönelttikleri eleştiriler üzerine gecikmeli de olarak da olsa kutlama mesajı göndermek zorunda kalmıştı.

 

Ancak her defasında beklentilerin dile getirilmesine rağmen, bu tutumun süreklilik kazanması, uygulamanın, unutkanlıktan kaynaklanmadığı, milli günlerimizi değersizleştirmeye, yok saymaya ve geçiştirmeye yönelik kasıtlı ve bilinçli bir davranışın belirtisi olduğu kanaati artık ağırlık kazanmıştır.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, MEB’e Anayasa, Milli Eğitim Temel Kanunu ve diğer mevzuatın verdiği görevlerin farkında değil midir?

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusunu ve Anayasamızda da yer alan kurucu temel değerlerini nasıl yok sayar?

 

Milli bayramlarımızı kutlamayan, kurucu önderimizi anmayan bir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, çocuklarımız ve gençlerimizde milli ve manevi değerlerin gelişmesini nasıl sağlar?

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde resmi bayramlar ve anma günleri bilinmemekte midir?

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumlarda görev yapan bütün eğitim çalışanları olarak bu durumdan rahatsızlık duymaktayız.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine karşı eğitim yöneticileri istemiyoruz!

 

Eğitim-İş Kastamonu Şubesi olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü, tutumunu gözden geçirip düzeltmeye ve eğitim çalışanlarımızın beklentileri doğrultusunda milli bayram ve anma günlerimize gereken değeri vermeye kamuoyu önünde davet ediyoruz.

 

Bu konunun bütün eğitim çalışanları adına takipçisi olacak, bu tutumun düzeltilmesi için gerekirse her türlü yasal ve demokratik haklarımızı kullanacağız" dedi.

 

İrfan SALCI /Kastamonuilkhaber.com

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu