Cide'de sürücüler ehliyet almak için ter döktü

Cide’de hafta sonu ehliyet almak isteyen sürücü adayları için direksiyon sınavı yapıldı. Katılan 84 sürücü adayından 80'ni ehliyet almaya hak kazandı.
Bu haber 2018-05-27 18:19:05 eklenmiş ve 1555 kez görüntülenmiştir.

Cide’de hafta sonu ehliyet almak isteyen sürücü adayları için direksiyon sınavı yapıldı. Bu sınavda ilk defa sınav ile ilgili iş ve işlemler tablet üzerinden yapıldı. Daha önce Ankara ilinde pilot uygulaması yapılan elektronik ortamda sürücülerin değerlendirilmesi uygulamasını öğretmenler hiçbir aksaklığa meydan vermeden gerçekleştirdi. Tablet uygulamasıyla 35 dakika süren sınavın sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığının elektronik sistem ağı MEBBİS’e, oradan da anlık olarak Polis Bilgi Sistemi olan PolNet’e aktarılmaya başlandı.

 

Sınavın başında tablet bilgisayarlarla adayın fotoğrafı çekildi. Daha sonra sistemdeki biyometrik kayıttaki fotoğraf ile eşleştirildi. Bu uygulama ile her türlü suistimalin önüne geçilmiş oldu. Ayrıca Bu uygulamanın en önemli yanlarından biri de sınavdaki başarı ve başarısızlık oranlarını sistem üzerinden depolayıp analizler yapılacak olması. Yetkililer “ Bu çerçevede, bölgeler arasında sınav sürecine ilişkin hem başarı hem başarısızlıklar ayrı ayrı değerlendirilecek. Değerlendirme sonrasında eğitim süreçlerinde yapılması gereken bir takviye varsa mutlaka bölgeye özel bir uygulamayı da göz önünde bulundurmuş olacağını ifade ettiler.

 

Cide’de iki gün boyunca sınava 84 sürücü adayı katılır iken bunlardan 80 sürücü adayı ehliyet almaya hak kazandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 14 öğretmen görevlendirildi. Bu arada sınavları İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Maarif Müfettişi de takip etti.

 

Cide Rehber

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu