Cide CHP’den 95. yıl kutlaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cide İlçe Başkanlığı tarafından, partinin kuruluşunun 95. yılı coşkuyla kutlandı.
Bu haber 2018-09-10 14:24:24 eklenmiş ve 2380 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cide İlçe Başkanlığı tarafından, partinin kuruluşunun 95. yılı coşkuyla kutlandı.

 

CHP Cide ilçe teşkilatı tarafından tertiplenen kutlama programı ilk olarak Belediye Meydanında ki Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Cide İlçe Başkanı Tanıl Gürsoy, CHP’nin kuruluşunun 95. yılı dolayısıyla partililere seslendi.

 

Gürsoy yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi: “95 yıl önce gazi mustafa kemal atatürk’ün bizlere hediye ettiği en önemli iki eseri vardır. Bunlardan birincisi Cumhuriyet, diğeri ise Cumhuriyet Halk Partisidir. CHP, Türkiye Cumhuriyetinin kurtuluşunu, kuruluşunu gerçekleştiren dünyanın en köklü, Türkiye’nin ise en eski siyasi örgütlenmesidir. Bizler bugün 95 yıl önce, kan ve ateş cehenneminin ortasından bağımsızlık aşkı ve heyecanıyla çıkan milletimizin yaşadığı o heyecanı, azmi ve kararlılığı yüreğimizde hala yaşıyoruz. Bu azim ve kararlılıkla CHP’nin neferleri olarak, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere armağan ettiği değerlerle, aydınlık çağdaş bir Türkiye mücadelesine devam ediyoruz. 9 Eylül 1923 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisinin siyasi faaliyetlerine resmi olarak başlamasının ardından 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet ilan edilmiştir. Cumhuriyetin çimentosu olan bir parti olduğumuzu her zaman dile getirmekten ve bu partinin, Cumhuriyetin neferleri olmaktan gurur duyuyoruz. Cumhuriyetimizin temel taşları cumhuriyetçilik, milliyetçilik, halkçılık, laiklik, inkılapçılık, devletçilik ilkelerini simgeleyen altı oku parti bayrağımızda taşıyoruz. Biliniz ki, Cumhuriyet Halk Partisinin her bir neferi Türkiye Cumhuriyetinin yılmaz bekçisi, Atatürk ilke ve inkılaplarının koruyucusu ve savunucusudur, olmaya da devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; partimizin 95.kuruluş yıl-dönümünde partimizin kurucusu, ilk genel başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 2. Genel Başkanımız İsmet İnönü ve  silah arkadaşlarına, partimizin yakın geçmişinin efsane Genel Başkanı Bülent Ecevit ‘e ve ebediyete intikal etmiş tüm büyüklerimizi rahmetle şükranla anıyor, bugün CHP’ye katkı ve gönül vermiş tüm halkımıza ve bugün birlikte omuz omuza mücadele yürüttüğüm yoldaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

Belediye Meydanındaki programın ardından CHP Cide teşkilat üyeleri ve partili vatandaşlar akşam sahil kordonunda bulunan Yelken Cafe’de ki ikinci programa katıldılar. Burada CHP Cide İlçe Başkanı Tanıl Gürsoy, partinin en yaşlı ve genç üyesiyle beraber kutlama pastasını beraber kesti. Program boyunca parti hakkında sohbetler ve Atatürk için şiirlere yer verildi.

 

Cide CHP tarafından gerçekleştirilen etkinliklere, eski Kastamonu Üniversitesi Rektörü Bahri Gökçebay, Cide İYİ Parti İlçe Başkanı Mustafa Çetinkaya, Başkan Yardımcısı Yüksel Güçerdem ile, CHP’ye gönül vermiş partililer katıldı.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Cide Haber haberleri
Öz Hızar İnşaat Cide
Anket
2019 seçimlerinde oyunuz kime?
AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SAADET PARTİSİ
DİĞER...
Kastamonu Cide Şehir Portalı - Haber İş, Yaşam ve Eğlence
Cide Köyleri
Cide Köyleri
Cide Web Siteleri
Cide EĞİTİM
Kastamonu
escort bayan