Hoşgeldiniz; Bugün 21 Mart 2019 Perşembe
Karakter Boyutu :

Cide Köylere Hizmet Götürme Birliği kapıya kilit vurdu

02 Ocak 2019 - 20:48
Cide Köylere Hizmet Götürme Birliğinde çalışan toplam 9 çalışan işten çıkarıldı.

www.cide.gen.tr - Cide Köylere Hizmet Götürme Birliğinde çalışan toplam 9 çalışan işten çıkarıldı.

Cide Kaymakamlığı Özel İdare İlçe Müdürlüğüne bağlı olarak Köylere Hizmet Götürme Biriliği ekibinde çalışan toplam 9 çalışanın sözleşmeleri sona ermesi sebebiyle işine son verildi.

Yaklaşan kış mevsimi öncesi oluşan bu durum sonrası çalışanlar işsiz kalırken, köylere gidecek hizmetlerde ise aksamalar yaşanacak.

Cide Gen TR olarak edindiğimiz bilgilere göre, 30.12.2018 tarihinde sözleşmelerinin sona ermesi ve ödenek yetersizliği öngörülerek 5302 sayılı kanunun 6 maddesi gereği köy yollarında yapılacak olan her türlü yol su kanalizasyon çöp toplama işlerinin İl Özel İdaresi sorumluluğu olması içeriliğine dayanarak,  Cide Köylere Hizmet Götürme Birliğinin tüm personelin iş akdi fes edilmiştir.

 Muhakkak herşey kurallar ve maddeler doğrultusunda gerçekleşmiştir. Fakat kış aylarının sert geçtiği ilçemizde bu işten çıkarılmanın ilçemiz köylerinde yaşayan nüfusun yaş ortalaması ve yaşlılığa bağlı olarak rahatsız olmalarını kış şartlarında yağan kar ve coğrafî yapısından kaynaklı oluşabilecek heyelânlardan ötürü yolların kapalı kalma bakım ve onarım ihtiyaçları ihtimalleri artması ve personelin ailelerinin geçimini nasıl sağlayacağı hayata nasıl tutunacağıda işin vicdanî ve ahlakı boyutu.

İnşallah bir an önce bu sıkıntının giderilmesi hususunda gerekli birimlerin önlem alması temennimizdir.

 

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

YAZARLARIMIZ

ANKET

Cide Belediye Başkanı Kim Olmalı?

Ankete Katıl »
Advert
Advert