Hoşgeldiniz; Bugün 26 Nisan 2019 Cuma
Karakter Boyutu :

Cide Köylerin çöp sorunu çözülüyor!

09 Şubat 2019 - 21:45
 
www.cide.gen.tr - Cide’nin merkezden uzaktaki köylerinin çöp sorununa Cide Kaymakamlığı tarafından çözüm üretilecek.
Cide Kaymakamlığı bünyesindeki Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılan çalışma ile bir çöp toplama aracı ile üç kişinin işe alındığı öğrenildi.
Kastamonu Valiliği İl Özel İdaresinden temin edilen çöp toplama aracı Cide’ye gelirken, Cide Kaymakamlığı ise bu iş için üç kişiyi ise aldı.
Özellikle yaz aylarında ki yoğunluk sonrası büyük sorun ve şikayetlere neden olan köylerdeki bu sorun için açıklamada bulunan Cide Köylere Hizmet Getirme Birliği Encümen Üyesi Talip Kalaycıoğlu, “Uzun zamandır üstünde çalıştığımız bu projenin tamamlanmasının mutluluğunu yaşıyoruz“dedi.
Kısa bir süre sonra beklemeden hizmetin köylerde başlayacağını belirten Kalaycıoğlu şöyle konuştu:
“Cide Kaymakamlığı ile Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından uzun süredir üstünde çalıştığımız projenin tamamlanmasının sevincini yaşıyoruz. Köylerimizde her yıl özellikle yaz aylarında artan nüfus ile yaşanan çöp sorununun bu şekilde azalacağını düşünüyorum. Öncelik olarak hedefimiz sahil şeridindeki köyler ile merkezi yerler olacak. Hizmetin devreye girmesi için baharı beklemeyecek hemen başlayacağız. Ben bu projeyi sahiplenerek destekleyen Kaymakamımız Sayın Muhsin Duran Kalkan’a ve diğer emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Köylerimizin sorunları için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.”
 
 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

YAZARLARIMIZ

ANKET

Cide Belediye Başkanı Kim Olmalı?

Ankete Katıl »
Advert
Advert