Advert Advert
Advert
Bu makale 05 Şubat 2017 17:44:04 Tarihinde eklenmiştir. 1452 Defa Okundu.

Jandarmayı vuran adam..

Jandarmayı vuran adamın yüzü hiç gülmezdi. Gayet ciddi amma bir o kadar da cana yakındı. Biz daha dünyaya gelmeden o delikanlı yaşında dağda çobanlık yaparken; peşine takılıp, elindeki kurda kuşa tedbir olarak taşıdığı silahını zorla almaya çalışan yine kendisi gibi delikanlı olan bir Jandarmanın istemeyerek ölümüne sebep olmuş ve bu sebeple de hapis yattığı ve o yüzden büyük sıkıntılar çektiğini duymuştum.Tek bildiğim bu idi. 

 

Komşumuz olmasına ve defalarca hoş muhabbetler yapmamıza rağmen bilemiyorum neden, kendisine bu olayın nasıl vuku bulduğunu soramamıştım.
Belki ömrü boyunca bu olayın vukuundan mıdır tebessümü hariç şen şakrak güldüğünü hiç görmemiştim. 

 

O Mahallemizde hep “Jandarmayı Vuran Adam” olarak bilindi. Kader bu; ikisi de genç yaştaymışlar. Vuran mı haklı vurulan mı? Bilinmez. Konu o değil elbet. Konu yaşadığımız dünyada hala buna benzer olayların sürüp gitmesi. Cehaletin olduğu yerde cahilliklerin olması kaçınılmaz oluyor. 

 

Beni gördüğü zaman belki benim için özel değildi amma her karşılaştığımızda “Yiğidim hoş geldin” demesi bana çok hoş ve çok manalı gelirdi. Bilinmez, belki de öyleydi...

 

Şafak KAR - Öğrenci

 

 

Etiketler
Yorum Yap
Advert Advert Advert Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
5°C / 0°C
Durum
Hafif Kar Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:04
Güneş
07:36
Öğle
12:39
İkindi
15:04
Akşam
17:28
Yatsı
18:53
Advert
ANKET
TÜMÜ

HİZMETE GİREN TESİSLERİN SİZE GÖRE EN FAYDALISI ?

sanalbasin.com üyesidir