Advert Advert
Advert
Bu makale 23 Temmuz 2017 10:22:09 Tarihinde eklenmiştir. 736 Defa Okundu.

YAŞASIN METİN HARA AŞKI

YAŞASIN METİN HARA AŞKI...

Artık yazmayacak, konuşmayacak, tartışmayacaktım; kendime dönecektim. Kendime dönmeye çalıştım bir de ne göreyim kendim yokum. Baktım ki ben ile "biz" arasında büyük bir uçurum oluşmuş.

 

Neyse kendimden geçmeden konuya geçeyim.

 

1960'lı yıllarda ABD'de siyahi bilinç hareketi ortaya çıktığı zaman iktidar bunu polis gücüyle bastırmaya çalıştı, fakat başarılı olamadı. Bunun yerine siyahilerin yoğun olarak yaşadığı varoşlara uyuşturucu pompalamak gibi etkili bir yöntem kullandı. Benzer uygulamayı kızılderillieri sözde ehilleştirmek için de yapmıştı. Kızılderilileri (alkole) "ateş suyuna" alıştırdı. Bu insanları hem suça itti, hem de toplumun bu insanlardan nefret etmesini sağladı. Böylece doğmakta olan bir hareketi öldürmüş oluyordu.

TÜRKİYE'miz için ateş suyu ahlaki değerlerin ters yüz edilmesiydi. Kaba kuvvet, ekonomik savaş, politik mücadele hepsi bir yere kadardı. Altın vuruş ahlaki değerlerin yok oluşuyla, asıl çöküş ahlaksızların topluma örnek gösterilmesiyle yaşandı.

 

Metin hara denilen soytarı böyle bir savaşta sadece bir cepheydi. Lezbiyen, gay ne idüğü belli olmayan sözde hak arayışı yapanlar bu amaca hizmet ediyorlardı.

 

Kimse kusura bakmasın! Bizi bu duruma düşüren ne piyasa şartları ne de başka bir şeydir. Toplumu yönlendirenlerin ahlaksızlığıdır. Fatih Terim'in mekan basması, Aziz Yıldırım'ın misafir takımın yöneticisini yumruklaması bu çöküşün habercisi değil, neticesidir.

 

Freni patlamış bu ahlaksız kamyonu kim durduracak? İktidarla el ele kol kola poz veren vakıf ve dernekler mi? Belediyeler mi? Sivil toplum kuruluşları mı? Kendilerine "İslamcı" tabirini yakıştıran fakat iş çıkar ve menfaate geldiği zaman "bir lokma da ben nasipleneyim" derdine düşenler mi?

 

Bildiğim bir reçeteyi söylemek, sırrımı ifşa etmek için yazıyorum şu naçiz satırları. Bu topraklarda tomurcuklanmış, maddi güç peşinde olmayan has adamların varlığı bilinsin istiyorum. Bilinsin ki samimiyet imtihanını kazanmış, yürekli adamlarla kazanılacaktır bu savaş. İhaleye fesat karıştırmamış, haram lokmaya tenezzül etmemiş, ateş suyunu tatmamış soylular durduracaktır bu çöküşü.

 

Mahkemelerde 590.000 -yazıyla beş yüz doksan bin- boşanma davası varmış. Sadece eşler değil bu toplumda kimse kimseye güvenmiyor artık. Ticarette yalan söyleyen söyleyene. Çekler karşılıksız çıkıyor. Etrafınıza bakın, sözünde duran kaç kişi var? Emanete ihanet etmeyen, kul hakkı yemeyen, Allaha karşı mes'ul, kula karşı mahcup kaç kişi var? Biz dar-ül İslam dar-ül harp tartışması yapalım, millet en çok bankalara güveniyor, iyi mi?

 

Ege sallandı, İstanbul'u sel bastı. Tamam! Fay hattı kırılmış, haddinden fazla yağış düşmüş olabilir. Fakat ben daha kötüsünü söyleyeceğim. Toplumun fay hatları kırıldı efendiler, aziz kılınmış insanoğlu düştü haberiniz var mı?

 

"İnsanların bizzat kendi işledikleri yüzünden karada ve denizde düzen bozuldu, ki Allah yaptıklarının bir kısmını onlara tattırsın; belki de (tuttukları kötü yoldan) dönerler." Rum suresi / 41

 

Mescid-i Aksa işgal altında. Gençlerde ses soluk yok. 90lı yıllarda üniversite gençliği Bosna, Çeçenya, Karabağ için gösteriler yapar, gıyabi cenaze namazı kılardı. Beyazıt, Fatih gibi cami çıkışlarında her Cuma nümayişler olurdu. Nerede üniversite gençliği?

 

Bilirsiniz, kasap iyi köfte yapmak için etin sinirlerini alır. Biz artık öfkelenmez, düşünmez, tepki vermez olduk. Sanki sinirlerimiz alındı, sanki uyuşturulduk. Hani bir kötülük gördüğümüz zaman onu elimizle düzeltecektik. Buna gücümüz yetmezse dilimiz koşacaktı imdada.

 

Şimdi dilimizden dökülen, Yaşasın METİN HARA, helal olsun FATİH TERİM'e, ne olacak bu GALATASARAY'ın hali...

 

İnsan düşünmeden edemiyor. Bizden köfte yapmaya mı çalışıyorlar acaba?

 

 

Etiketler
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
  • ZEYNEP ECE
    ZEYNEP ECE , 26 Temmuz 2017 13:09:49
    Hocam gerçekten çok güzel bir yazı olmuş. Kimse ne yaptığını bilmiyor. Hepimiz bolca konuşuyoruz. Tek çare tekrar kendimize dönsek. Fakat yazdığınız gibi ya kendimizi bulamazsak... İşte büyük tehlike.
    Saygılar.
Advert Advert Advert Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
23°C / 3°C
Durum
Az Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:27
Güneş
06:54
Öğle
12:37
İkindi
15:35
Akşam
18:08
Yatsı
19:28
Advert
ANKET
TÜMÜ

HİZMETE GİREN TESİSLERİN SİZE GÖRE EN FAYDALISI ?

sanalbasin.com üyesidir