-
Kastamonu
En Yüksek: - En Düşük:
Cide Haber Portalı

Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..
Son İçerikler

Bugün |


1...

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..
Dişlerdeki sigara lekeleri nasıl çıkar?
Dişlerdeki sigara lekeleri nasıl çıkar?
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-04-11 - 20:19 - Bu Tarifi 1289 kişi okudu.


Tüketmiş olduğumu birçok yiyecek ve içecek dişlerde lekelenmeye yol açsa da, bilhassa da sigarakullanımından ötürü dişlerde ciddi oranda lekelenmeler görülür. Dişlerde lekelenme riskine yol açan en büyük faktör olan sigaranın diş lekelenmesine yol açmasını istemiyorsanız, yapacağınız en sağlıklı şey sigarayı bırakmaktır. Zira sigara sadece dişlerde lekelenme değil birçok sağlık sorununun da temel taşlarından biridir.
Dişlerde oluşan sigara lekelerini gidermek için sizlere birkaç tavsiyede bulunacağız. Bu tavsiyelere düzenli bir şekilde uyarak, sigaranın dişleriniz üzerindeki olumsuz etkilerini yok edebilir, daha beyaz ve sağlıklı dişlere sahipolabilirsiniz.


Dişlerdeki sigara lekesinin çıkması için düzenli olarak dişlerini fırçalamalı ve diş ipi kullanma alışkanlığı edinmelisiniz. Bunu en etkili bir şekilde yapmak için beyazlatıcı özelliği bulunan diş macunlarından yararlanabilirsiniz. Ancak, dişleri beyazlattığı söylenen her diş macununu kullanmamalı, uzman bir hekimin önerisinden yola çıkarak doğru diş macununu seçmeye dikkat etmelisiniz. Aksi durumda amacınıza ulaşamadığınız gibi, dişlerinizde aşındırma ve hassasiyete de yol açabilirsiniz.


Dişlerde sigara lekesini çıkarmak için, düzenli olarak diş hekimine gidip diş temizliği yaptırın. Özellikle de ışıklıbeyazlatma işlemi, dişlerdeki sigara lekelerini söker atar. Lakin bu işlemi düzenli olarak yaptırmanız gerektiğini unutmayın.


Dişlerini beyaz göstermek için porselenden imal edilen kaplama da yaptırabilirsiniz. Diğer uygulamalara göre oldukça pahalı olan bu yöntemde, diş ön yüzü ile kaplamanın iç yüzü özel bir rezinle (yapıştırıcı bir ara madde) yapıştırılır.
Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Bilgiye Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
70543
Güvenlik kodu giriniz
:
cide cide pansiyon cide pansiyon öz hızar insaat