LEADER ile Cide’ye 2.5 Milyon hibe kredi | Cide Haber ve Eğlence PortalıCide Haber ve Eğlence Portalı

17 Haziran 2024 - 11:16

LEADER ile Cide’ye 2.5 Milyon hibe kredi

reklam
LEADER ile Cide’ye 2.5 Milyon hibe kredi
Son Güncelleme :

05 Haziran 2020 - 8:27

143 views
reklam

Türkiye ile Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Kastamonu’nun da içinde yer aldığı 12 ilde uygulanan proje kapsamında faaliyetlerini sürdüren Cide Yerel Eylem Grubu (YEG) Derneği’nin hazırlamış olduğu YKS (Yerel Kalkınma Stratejisi ) projesi, değerlendirme kurulu tarafından yapılan inceleme sonucu Cide’ye 2.5 Milyon Liralık tamamı hibe olan kredi verdi.

Önceki yıllarda o zamanın Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir ve projeninin sorumlusu Serdar Kaptan tarafından tohumları saçılan IPARD II Programı kapsamında, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu işbirliği ile yürütülen, “Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması- LEADER Yaklaşımı” tedbiri kapsamında Cide ilçemize geri ödemesiz 2.5 Milyon hibe kredi verildi.

Cide Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Serdar Kaptan tarafından yapılan açıklamada, projede emeği geçenlere teşekkür edildi.

Kırsal turizm, tarım ve hayvancılık konularında tamamı hibe olarak vatandaşlara sunulacak projede 26. Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir ve önceki dönem Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir’in büyük emeği olduğunu kaydeden Cide Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Serdar Kaptan;

“Leader Avrupa Birliğinin %90 bütçesini karşıladığı uyum sürecinde geçiş öncesi tamamı hibe geri ödemesiz bir İPARD tedbiri. Bu kapsamda da STK olarak dernek statüsünde Yerel Eylem Grupları oluşturuldu. Cide de bunlardan biri. Cide’ye bu hibenin verilmesinde 26. Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir in katkısı büyük. Buraya kadar gelinen süreçte Nejdet Demir’in desteği de unutulmaz. Artık 2,5 Milyon lira ve  5000 Euro’yu geçmeyecek şekilde kırsal turizm, tarım ve hayvancılık konularında tamamı hibe olarak vatandaşlara sunulacak. Büyük projelerde dernek yatırımcılara TKDK’ya verilmek üzere referans mektubu da verecek. Dernekte 2 kişide istihdam edilecek” dedi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam